Prověření historie vozidla podle VIN kódu


Proč a jak před koupí prověřit VIN vozidla?

VIN kód (Vehicle Identification Number) je 17-ti místný jedinečný identifikátor vozidla. Skládá se z čísel a písmen. Je to takové rodné číslo každého automobilu. Najdete jej na několika místech. Většinou bývá umístěn pod čelním sklem nebo je vyražen v motorovém prostoru nebo na podlaze u spolujezdce, ale hlavně jej najdete v malém technickém průkazu. Především jej však před koupí potřebujete získat od prodejce. Většina prodejců v nabídce vozidel na portálu Autanet.cz VIN kód zveřejňuje v inzerátech a v takovém případě je u popisu vozidla odkaz Zobrazit historii vozu, který vás rovnou odkáže do databáze. Pokud u inzerátu VIN kód není, vyžádejte si jej. K tomu můžete použít formulář u inzerátu Poslat zprávu pod popisem vozu. 

Z VIN kódu můžete zjistit o vozu vše nebo také nic. Je to dáno tím, že neexistuje žádná databáze, která by obsahovala všechna data od všech automobilů a také tím, že ne u všech vozidel jsou data zjistitelná. 

Prověřit VIN zdarma je možné v aplikaci Ministerstva dopravy na kontrolatachometru.cz, kde ovšem zjistíte pouze stav tachometru. Ani zde není zaručen skutečný a aktuální stav. Data jsou zaznamenávána při technických prohlídkách vozidel na stanicích technické kontroly a stanicích měření emisí. 

Nejobsáhlejší databázi provozuje společnost Cebia a i když je služba placená, určitě se vyplatí. U vozidel, kde je většina dat k dispozici je možné zjistit na jednom místě záznamy o stavu tachometru, záznamy o poškození či jeho rozsahu, záznamy ze servisních úkonů, stáří a původ vozu, zda nebylo odcizeno nebo zda není předmětem úvěru nebo leasingu. Mít uvedené informace před koupí vozidla k dispozici je první krok k tomu, abyste si byli jistí, co kupujete a měli možnost porovnat skutečné informace s těmi, které se dozvíte od vlastníka vozidla. Důvěřuj, ale prověřuj.


ZADEJTE 17-TI MÍSTNÝ VIN KÓD

Cebia, spol.s.r.o.


Na prověření historie vozidla poskytujeme slevu ve výši 100 Kč vč. DPH.


 

 

SYSTÉM AUTOTRACER:

Systém AUTOTRACER je internetový informační systém, který je určený pro všechny, kteří si chtějí prověřit ojetý automobil, především před jeho nákupem. Systém AUTOTRACER provozuje Cebia, spol. s r.o. Systém je přístupný uživateli na adrese www.zkontrolujsiauto.cz. Systém je určen především motoristům, ale také leasingovým společnostem, pojišťovnám, soudním znalcům a prodejcům ojetých vozidel.

Informace, které systém uživatelům poskytuje:

1. Základní kontrola identifikátorů vozidla

Zadejte značku a model vozidla a dozvíte se, jak v jednotlivých krocích vybrané vozidlo fyzicky zkontrolovat včetně možnosti porovnat aktuální stav identifikátorů s fotografiemi jejich továrního provedení u daného modelu.

Proč využít této služby?
Je opravdu vozidlo, které stojí před Vámi tím, které popisuje jeho Technický průkaz? Nejedná se ve skutečnosti o vozidlo jiné – s pozměněnými identifikátory, které mohlo být v minulosti odcizené? Systém AUTOTRACER Vás postupně povede kontrolou identifikátorů a umožní Vám porovnání s fotodokumentací originálního provedení.

2. Výpis z historie vozidla

Tato část obsahuje záznamy na základě zadaného VIN z těchto oblastí: rok výroby, technický popis, záznamy a fotografie z dokumentování a prověřování původu nebo původnosti identifikátorů vozidla, kontroly odcizení v ČR, kontroly leasingu, servisní záznamy, časový vývoj stavu tachometru, ad. U každého vozidla bude rozsah informací odlišný, záleží na samotné historii prověřovaného vozidla.

Proč využít této služby?
Snad každý kupující se zajímá o to, kdy bylo vozidlo skutečně vyrobeno, kolik kilometrů ujelo, zda bylo vozidlo někdy prověřováno a s jakým výsledkem nebo jak vozidlo navštěvovalo servis a z jakého důvodu.

Provozovatel systému – Cebia, spol. s r.o.

  • Cebia je česká společnost, která se již 20. rokem zabývá službami spojenými s pomocí motoristům.
  • Cebia je leader na trhu v poskytování služeb zaměřených na identifikaci a prověřování původu a historie vozidel v ČR.
  • Cebia se významným způsobem podílí na formování aktivit zaměřených zejména na protikrádežová opatření a systémy.
  • Již od roku 1991 se specializuje na zavádění a provozování technologií zaměřených na boj proti automobilové kriminalitě.
  • V roce 2008 spustila Cebia systém AUTOTRACER a Cebia REPORT – jedinečné nástroje, které umožňují zájemci o vozidlo prověření vozidla před jeho nákupem.
  • Cebia má po celé ČR více jak 1.100 smluvních partnerů, tzv. Autorizovaných pracovišť Cebia, které tvoří převážně značkoví prodejci a servisy vozidel.
  • Dceřinná společnost - Cebia SK působí a stejné služby poskytuje také na Slovensku.
  • Cebia poskytuje své služby také v zahraničí, převážně v Polsku, Maďarsku, Rumunsku nebo např. v Brazílii.
  • Více informací na www.cebia.cz nebo www.zkontrolujsiauto.cz