Auto & Život

Zobrazeny články 140151, stránka 8 (celkem 151 článků, 8 stránek)

Tip na výlet - Filmová Kaplička na Hradišťku

Tip na výlet - Filmová Kaplička na Hradišťku

Pokud patříte mezi milovníky dobrého vína, zajisté se rádi vypravíte za mladou kapličkou stojící uprostřed vinic nedaleko Velkých Bílovic. Kapličku postavenou z veřejné sbírky před devíti lety proslavil film Bobule. Kaplička stojí na umělém vršku Hradišťko a tvoří dominantu zdejších vinic.

2.12.2011 | Celý článek

Tip na výlet - Pražský RallySprint

Tip na výlet - Pražský RallySprint

Dnes Vás nebudeme lákat na přírodní zajímavost, hrad ani rozhlednu. Pozveme Vás na poslední podnik domací soutěže rally. Pražský Rallysprint je tuzemskou tečkou za soutěžní sezónou a každoročně se koná první prosincový víkend. Letošní ročník však bude jiný. Poprvé v historii se nepojedou erzety na Strahově ani tam nebude servisní zóna. Závodní…

27.11.2011 | Celý článek

Tip na výlet - Za Radegastem do Beskyd

Tip na výlet - Za Radegastem do Beskyd

Dušan Jurkovič, Mikuláš Aleš, Ablín Polášek, Libušín, Maměnka, Cyrilka, Šumná, Radegast, Radhošť. Pokud Vám tyto jména a názvy nic neříkají, je nejvyšší čas se vypravit do Beskyd do horského střediska Pustevny, které je považováno za jedno z nejkrásnějších míst celých Beskyd.

21.10.2011 | Celý článek

Tanvaldský špičák - Tip na výlet

Tanvaldský špičák - Tip na výlet

Existují místa, která stojí zato navštívit v létě stejně jako v zimě. Mezi taková patří Tanvaldský špičák s rozhlednou, restaurací a dvěma sjezdovkami vedoucími z vrcholu tyčícího se 830 metrů nad pomyslnou hladinou moře. Z rozhledny je za pouhých 20 Kč vstupného nádherný kruhový výhled na Jizerské hory, Krkonoše i majestátní Ještěd.

7.10.2011 | Celý článek

Pravčická brána - TIP na výlet

Pravčická brána - TIP na výlet

Největší přirozená skalní brána v Evropě. To je Pravčická brána nalézající se v Národním parku České Švýcarsko nedaleko obce Hřensko v okrese Děčín. Kdo jí chce vidět na vlastní oči, musí zdolat šestikilometrovou turistickou trasu vedoucí pod skalami s množstvím krásných výhledů.

30.9.2011 | Celý článek

Házmburk - brána do českého středohoří - TIP na výlet

Házmburk - brána do českého středohoří - TIP na výlet

Silueta významného gotického hradu Házmburk s dvojicí věží je vidět ze všech světových stran desítky kilometrů daleko. S Házmburkem je spojeno mnoho pověstí a bájí, které inspirovaly například Karla Hynka Máchu, Svatopluka Čecha nebo Emila Fillu. Okolí hradu se nevyhnuly ani přírodní katastrofy (sesuvy půdy).

10.9.2011 | Celý článek

Bezpečnostní pásy nejsou pro legraci

Bezpečnostní pásy nejsou pro legraci

Nejsem zastáncem různého zastrašování ze strany policie a stále přibývajících omezení v podobě nesmyslných rychlostních limitů a dalších neřestí na českých komunikacích zpomalující již pomalou dopravu. Přesto všem řidičům a cestujícím, nejen v osobních vozech, doporučuji nepodceňovat bezpečností pásy. Ty narozdíl od rychlostních limitů dokáží…

7.9.2011 | Celý článek

Bouráme stále častěji?

Bouráme stále častěji?

Z televizních obrazovek, zpravodajských serverů a z různých prohlášení Policie ČR každý den slyšíme o tom, jak jsou české silnice plné dopravních nehod a různých pirátů. Jezdíme doopravdy tak zle? Statistiky totiž dokazují pravý opak.

15.8.2011 | Celý článek

Stezka v korunách stromů - TIP na výlet

Stezka v korunách stromů - TIP na výlet

Nevíte kam o víkendu s rodinou na výlet? Co takhle se procházet v korunách stromů? Možná si teď klepete na čelo, ale je to možné a reálné. Kousek za hranicemi můžete v Bavorském lese navštívit nejdelší stezku vedenou v korunách stromů zakončenou vyhlídkovou věží. Trávíte-li dovolenou na Šumavě, rozhodně tuto atrakci nevynechejte.

5.8.2011 | Celý článek

Loukotě a řemeny v Jičíně již tento víkend

Loukotě a řemeny v Jičíně již  tento víkend

Nevíte kam tento víkend na výlet? Co takhle se vydat na akci Loukotě a řemeny, která startuje již tento pátek večer v okolí Jičína, kde budete moci vidět více než čtyřicítku historických vozidel vyrobených převážně před první světovou válkou. Těšit se můžete na řadu historických skvostů, dobové kostýmy a noční jízdu za doprovodu acetylénových…

2.8.2011 | Celý článek

Na dovolenou vždy s cestovním pojištěním

Na dovolenou vždy s cestovním pojištěním

S blížící se sezónou letních dovolených stojí za to připomenout si několik hlavních zásad, jak vhodně s uzavřeným cestovním pojištěním minimalizovat rizika spojená s cestováním.

1.7.2009 | Celý článek

Zobrazeny články 140151, stránka 8 (celkem 151 článků, 8 stránek)

na začátekpředchozí
1 2 3 4 5 6 7 8