AutaNet.cz > Pro média > Tiskové zprávy

Autanet.cz se snaží změnit praktiky na trhu s ojetými vozy, a proto požádal o pomoc společnost Cebia

Ostrava, 25. ledna 2012

Autanet.cz se snaží změnit praktiky na trhu s ojetými vozy

Podle některých odhadů stojí v českých autobazarech až polovina vozů, jež mají přetočené tachometry, jsou omlazeny nebo k nim zákazníci nedostanou všechny informace. Společnost Autanet.cz se snaží proti tomuto nešvaru ve spolupráci se společností Cebia bojovat.

Z přetáčení tachometru nebo zatajování skutečností o vozidlech se stal národní sport. Lidé pak investují část svých životních úspor do vozidel, která neodpovídají deklarovanému stavu.

„Je to prostě džungle, v které se málokdo vyzná. Z toho pak profitují nepoctiví prodejci,“ říká Jiří Řikovský, jenž devátým rokem provozuje specializovaný motoristický portál Autanet.cz. „Řekl jsem si, že to už takto nejde dál, chceme přispět k pročištění trhu,“ dodává Řikovský.

Jak to chce udělat? Katalog autobazarů na Autanet.cz rozšířil hodnocení prodejců podle jejich kvality a nabídky služeb. „Ve spolupráci s renomovanou společností Cebia přinášíme hvězdičkové hodnocení autobazarů, doplněné o značku Garance kvality. Naším cílem je poskytnout návštěvníkům Autanet.cz pravidelně aktualizovaný web, který usnadní výběr vozidla a bude informovat o službách prodejce, jež by měly být nedílnou součástí každého prodeje či nákupu,“ říká provozovatel serveru.

Náročná kritéria splní jen kvalitní autobazary
Hodnocení vzniká na základě 29 kritérií, která stanovila společnost Cebia a zveřejňuje je na portálu Zkontrolujsibazar.cz. Server Autanet.cz z nich identifikoval deset, jež považuje za klíčová pro posouzení technického a právního stavu vozu. Pokud jich autobazar splňuje alespoň osm, získá od Autanet.cz značku Garance kvality. „Ta se potom zobrazuje jak ve firemním profilu, tak i v inzerci vozidel. Značka Garance kvality symbolizuje vysokou kvalitu prodejce a měla by být také zárukou nabídky kvalitních vozidel,“ vysvětluje Řikovský.

Sleduje se například, zda prodejce realizuje při výkupu detailní kontrolu technického stavu vozidla a jestli tuto zprávu dostane k dispozici zákazník, zda zájemce získá VIN vozidla ještě před návštěvou autobazaru nebo jestli autobazar prověřuje historii vozidla či skutečný stav tachometru.

Katalog autobazarů Autanet.cz v současnosti obsahuje 992 firemních profilů, z toho 224 hodnocených prodejců a 188 ověřených. Značku Garance kvality již obdrželo 48 prodejců. Samotná Cebia navíc ve všech případech provádí i fyzické ověření autobazarů.

Nejlepší hodnocení na Autanet.cz znázorňuje 5 hvězdiček, nejmenší 0. Po kliknutí na symbol se zobrazí detail hodnocení. „Pokud byla navíc provedena fyzická kontrola pracovníkem Cebia, zobrazuje se vedle hvězdiček zelený symbol s odškrtnutím. V opačném případě je zobrazena červená ikonka s křížkem. Kontroly jsou prováděny přímo na místě v autobazarech,“ dodává provozovatel portálu.

Autanet.cz zároveň na svých stránkách odkazuje zákazníky na možnost prověření historie vozidla v systému AUTOTRACER a každý zákazník si tak může sám zkontrolovat důležité informace o historii vozidla a to přes stránky společnosti Cebia - www.zkontrolujsiauto.cz.

Pokud se chcete dozvědět více a zjistit, jak systém funguje v praxi, navštivte www.autanet.cz nebo www.zkontrolujsibazar.cz.

Pro další informace:
Jiří Řikovský, Autanet.cz; rikovsky@autanet.cz; tel.: 733 739 355
 

Materiály ke stažení:

Autobazar Prohlídka - rampa Prohlídka - spodek VIN štítek
Autobazar.jpg
2560x1920px
2,22 MB
Prohlidka-rampa.jpg
2560x1920px
2,14 MB
Prohlidka-spodek.jpg
2560x1920px
2,07 MB
Prohlidka-rampa.jpg
2560x1920px
2,16 MB
       
 
Autobazary
1000x750px
264 kb
Karta prodejce
1002x927px
294 kb
Karta vozu
997x1151px
546 kb
 


Autanet-spoluprace-Cebia.doc