Menu

Zásady férového prodeje

Prodejci s Garancí kvality dodržují zásady férového prodeje ojetých vozidel:

 1. SDĚLENÍ VIN JIŽ V INZERCI - uvádí VIN vozidel v inzerátu, kontrolují, zda nebylo VIN pozměněno a zda jsou původní i ostatní identifikátory. Garantují originalitu všech identifikátorů a shodu s dokumenty (VTP, TP). 
 2. SERVISNÍ KNIHA JEN S VYPOVÍDACÍ HODNOTOU - deklarují pouze úplnou servisní knihu, která má vypovídací hodnotu a je pravidelně vedená.
 3. NEHAVAROVANÉ VOZY - uvádí jen v případě, že vozidla nebyla skutečně havarovaná. Zjišťují, zda vozidla nebyla havarovaná a na základě kontroly uvádí pravdivé informace. Drobné havárie karosérie jsou v tomto případě vyloučeny.
 4. SKUTEČNÝ ROK VÝROBY - ověřují u vozidel skutečný rok výroby a datum první registrace. Sdělují pravdivě zjištěné údaje a garantují, že vozidla nebyla omlazena.
 5. ZEMĚ PŮVODU - prodejci uvádí, ze které země vozidlo skutečně pochází.
 6. GARANCE NAJETÝCH KILOMETRŮ - stav najetých kilometrů prověřují fyzickou kontrolou, kontrolou servisní knihy nebo pomocí dostupných databází (Autotracer, servisní záznamy automobilek a jiné). Garantují stav najetých kilometrů ve smlouvě, pokud lze stav prokazatelně zjistit. Informují o nesouladu u stavu najetých kilometrů, pokud předpokládají manipulaci s tachometrem nebo v případě zjištění upraveného stavu najetých kilometrů.
 7. ZÁRUKA NA PŮVOD VE SMLOUVĚ - na základě prováděných kontrol garantují, že vozidla nejsou evidována jako odcizená, nejsou předmětem úvěru, leasingu nebo exekuce na předchozího majitele, neváznou na nich žádná zástavní práva nebo nezaplacené DPH a vozidla z dovozu byla řádně odhlášena z registru v dané zemi.
 8. SKUTEČNÝ TECHNICKÝ STAV - na základě provedené kontroly informují o skutečném technickém stavu vozidel a platnosti STK. Ke smlouvě dokládají pravdivý zápis o technickém stavu, kde je popsán skutečný stav jednotlivých částí vozu.
 1. PODROBNÁ PROHLÍDKA VOZIDEL - prodejci umožňují zájemci o vozidlo nebo jeho mechanikovi podrobnou prohlídku vozidla (zvedák, diagnostika) nebo prohlídku v servisu. Poskytují dostatečně dlouhou zkušební jízdu (minimálně 15 min.).
 2. PRAVDIVÉ ÚDAJE - prodejci uvádí u vozidel všechny údaje pravdivě, nezatajují skutečnosti, jednají férově a na rovinu. Nenabízí neexistující vozidla, prodaná vozidla nebo taková, která z jiných důvodů nemají skladem. Nenavyšují cenu vozidel o různé poplatky (za uzavření smlouvy, za poskytnutí úvěru, za povinnou výbavu, za prověření vozidla, apod.).
 3. PRODLOUŽENÁ ZÁRUKA - u vybraných vozidel jsou schopni poskytnout prostřednictvím pojišťovací společnosti záruku nebo pojištění na nepředvídatelné mechanické nebo elektrické závady. Informují zájemce o podmínkách takové záruky nebo pojištění.
 4. VÝHODNÉ FINANCOVÁNÍ A POJIŠTĚNÍ - prodejci zprostředkují zájemci o koupi vozidla výhodné financování (v rámci možností a bonity zájemce) bez neúměrného navýšení o vlastní provizi. Nenavyšují úvěr nebo leasing o poskytnutou slevu z ceny vozidla. Prodejci zprostředkují zájemci o koupi vozidla také výhodné povinné ručení nebo havarijní pojištění.
 5. ODBORNÝ PERSONÁL - disponují odborně vyškoleným personálem, který se vyzná v automobilech a dokáže odborně poradit. Reagují v co nejkratší době na poptávky a dotazy zájemců o vozidla (e-mail, telefon).
 6. VÝKUP VOZIDEL NA PROTIÚČET - prodejci jsou schopni nabídnout zákazníkovi výkup jeho vozidla jako protihodnotu na nově vybraný vůz nebo k použití splátky na úvěr.
 7. JASNÁ A SROZUMITELNÁ SMLOUVA - prodejci předkládají zákazníkovi jasnou smlouvu bez právních kliček, srozumitelnou, která obsahuje všechny důležité náležitosti kupní smlouvy. Prodejci řeší bezodkladně reklamaci případné skryté vady na vozidle.

Pečeť GARANCE KVALITY získá prodejce na základě ověření dodržování zásad férového prodeje ojetých vozidel v praxi.