Menu

Garance kvality

Chcete koupit ojeté auto bez rizika a s garancemi?

Doporučujeme nakupovat u prodejců, kteří dodržují základní principy seriózního prodeje.

Šetříme váš čas, peníze i nervy zavedením principů seriózního prodeje ojetých vozidel do praxe.

Mezi principy seriózního prodeje patří znalost skutečného stavu prodávaných vozidel, sdělování pravdivých informací a poskytování kvalitních služeb. Prostřednictvím programu Garance kvality ověřujeme u našich partnerů dodržování 15 zásad prodeje.

Prodejci, kteří dodržují zásady seriózního prodeje jsou oceněni pečetí Garance kvality. Nezávislost je zaručena hodnocením reálných zákazníků. Díky zpětné vazbě je ověřeno dodržování zásad v praxi. Kontrolujeme níže uvedené oblasti.

Historie vozidla

Prodejce umožňuje prověření historie vozidla sdělením VIN vozidla. Kontroluje a garantuje originalitu všech identifikátorů. Deklaruje pouze úplnou servisní knihu, která má vypovídací hodnotu. Zjišťuje a pravdivě sděluje, zda vozidlo nebylo havarované, uvádí skutečný rok výroby a zemi původu vozidla.

Najeté kilometry

Prodejce prověřuje stav najetých kilometrů. Garantuje stav najetých kilometrů ve smlouvě, pokud lze stav prokazatelně zjistit. Informuje o nesouladu u stavu najetých kilometrů, pokud předpokládá manipulaci s tachometrem nebo v případě zjištění upraveného stavu najetých kilometrů.

Původ vozidla

Prodejce poskytuje záruku na původ vozidla ve smlouvě. Na základě prováděných kontrol garantuje, že vozidlo není evidováno jako odcizené, není předmětem úvěru, leasingu nebo exekuce, nevázne na něm žádné zástavní právo nebo nezaplacené DPH. Vozidlo z dovozu bylo řádně odhlášeno.

Technický stav vozidla

Prodejce informuje o skutečném technickém stavu vozidla a platnosti STK. Ke smlouvě dokládá pravdivý zápis o technickém stavu, kde je popsán skutečný stav jednotlivých částí vozu. Umožňuje podrobnou prohlídku vozidla nebo prohlídku v servisu. Poskytuje dostatečně dlouhou zkušební jízdu.

Pravdivost údajů

Prodejce uvádí u vozidla pravdivé údaje. Nenabízí neexistující vozidlo, prodané vozidlo nebo takové, které z jiných důvodů nemá skladem. Jedná seriózně a na rovinu. Nezatajuje skutečnosti o stavu vozidla. Nenavyšuje cenu vozidla o různé poplatky.

Kvalitní služby

Prodejce poskytuje kvalitní služby jako prodlouženou záruku, výhodné financování bez neúměrného navyšování, výhodné povinné ručení, havarijní pojištění nebo nabízí výkup vozidla na protiúčet. Disponuje odborným personálem, který dokáže poradit při výběru vozidla. Předkládá jasnou a srozumitelnou smlouvu nebo řeší reklamace.