Volvo XC60 zvítězilo v kategorii SUV v anketě Flotila roku 2014

20. 11. 2013
Sdílet článek

Magazín Flotila vyhlásil výsledky jubilejního desátého ročníku ankety o nejúspěšnější flotilový vůz. Automobily byly zařazeny do sedmi samostatných kategorií a o výsledném pořadí rozhodovaly hlasy fleetových manažerů a prodej nominovaných vozů. Vyhlášení výsledků a předání cen vítězným automobilkám proběhlo 14. listopadu 2013 na slavnostním večeru v jazzovém klubu Občanská plovárna.

Výsledky byly vyhlášeny v sedmi flotilových kategoriích, přičemž nominace jednotlivých vozů vznikla na základě prodejů automobilů v období leden až září 2013 dle statistiky SDA.

Celkové vítěze i pořadí vozů  ve všech sedmi kategoriích určil počet bodů získaných na základě více než tisícovky hlasů fleetových manažerů a prodejů nominovaných vozů (registrace na IČO). „Výjimečnost naší ankety spočívá právě v kombinaci individuálního hodnocení ze strany manažerů firemních flotil a skutečného počtu registrovaných vozů. Letos jsme dali poprvé větší váhu právě hlasu zmíněných manažerů – jejich preference se na celkovém bodovém výsledku podílely z 60%,“ vysvětluje systém volby šéfredaktor magazínu Flotila Michal Žďárský a doplňuje: „Základní myšlenkou naší ankety stále zůstává, že nestačí pouze vyrobit líbivé auto, ale důležité je umět ho i prodat a najít mu místo na trhu.

Neotřesitelnou pozici značky Volvo mezi konkurenčními SUV potvrdili fleetoví manažeři svou volbou vítězného modelu v této kategorii: Volvo XC60 suverénně přistálo na první příčce před Škodou Yeti a Hyundai ix35. V kategorii vozů MPV zvítězil VW Touran, následován Škodou Roomster a letošní novinkou Citroën C4 Picasso.

V kategorii Malý referentský vůz zvítězila Škoda Fabia, za ní modely Hyundai i20 a VW Polo. Nejlepším referentským vozem se stal VW Golf, jejž na pomyslných stupních vítězů doplnil model Škoda Rapid a Hyundai i30. V prestižní kategorii Manažerský vůz nejvíce zabodovala Škoda Octavia, která díky přízni fleetových manažerů i nedostižným výsledkům v prodejních číslech v této kategorii jasně zvítězila. Druhé místo obsadila Škoda Superb, třetí VW Passat.

Mezi malými užitkovými vozy se z vítězství radoval VW Transporter, druhé místo obsadil Fiat Doblo, třetí skončil Mercedes-Benz Vito. V kategorii Užitkových vozů do 3,5 t zvítězil stejně jako v loňském ročníku Ford Transit, a první místo tak drží již třetím rokem v řadě. Na druhém místě se pak letos umístil VW Crafter a třetí příčku vybojoval Peugeot Boxer.