Tři světové premiéry!

vloženo

U příležitosti 77. Mezinárodního autosalonu v Ženevě Peugeot odhaluje tři nové siluety modelové řady 207 a také svůj nový sportovní vůz Sport Utility Vehicle (SUV), model 4007. Každá z těchto nabídek ilustruje ambici značky Peugeot skloňovat automobilový požitek v nejrůznějších formách: CC, RC, SW a SUV.

Tři světové premiéry! Tři světové premiéry!

Dvacet šest sériových a šest koncepčních vozů (207 SW Outdoor, 4007 Holland&Holland, 908 RC, 207 Epure, 908 HDI FAP, Spider 207) je představeno na výstavní ploše větší jak 2600 m2, v atmosféře, která vyjadřuje potěšení, emoce, volnost a lehkost.

Světové premiéry pro model 207
Model 207, uvedený na trh před méně než rokem, se prosadil jako důstojný nástupce dvojkové řady, s celkovým počtem 334 000 prodaných kusů ke konci roku 2006. Mezi třemi novými siluetami, které se zde objevují, budou dvě v blízké době nabídnuty veřejnosti - model 207 CC a 207 RC, zatímco třetí model, 207 SW Outdoor, ilustruje, jak by mohla vypadat budoucí nabídka, která by měla být celá věnována dynamickému využití volného času.

Model 207 CC, odhalovaný ve světové premiéře, se chystá otevřít novou stránku historie vozů kupé kabriolet značky Peugeot, přičemž navazuje na model 206 CC, který si na své konto připsal více jak 360 000 prodaných vozů. Model 207 CC vychází ze základních rysů verze sedan a představuje další argumenty, aby oslovil ty nejnáročnější milovníky vozů „pro potěšení“.
Ušlechtilý a vyvážený styl „divoké šelmy“, plně automaticky ovládaná pevná skládací střecha, použité materiály, provedení a bezpečnost na úrovni vozů vyšší třídy a dynamické kvality hodné renomé značky Peugeot.
Věrný tradici zrozené s modelem 205 GTi navazuje Peugeot na mýtus malého sportovního vozu další světovou premiérou - modelem 207 RC. Ten reprezentuje osobitou podobu každodenně využitelné dynamiky a efektivnosti. Vůz s houževnatým charakterem představuje nový motor 1.6 THP turbo s přímým vstřikováním paliva o výkonu 128 kW (přibližně 175 k) a s točivým momentem 240 Nm při 1600 ot/min, výsledek spolupráce se skupinou BMW Group.

Koncepční vůz 207 SW Outdoor
Koncepční vůz 207 SW Outdoor, umístěný v samém srdci stánku, přebírá výrazné znaky konceptu SW, prosklenou panoramatickou střechu, výklopné zadní sklo, variabilitu a prostornost.

Lehkost, technologie a modernost charakterizují model 207 SW Outdoor a jsou odpovědí na požadavky zákazníků, kteří vyhledávají vůz pro volný čas a víceúčelové využití. Specifické detaily a použité materiály podtrhují hravost a odlehčenost této siluety.

Model 4007 ve světové premiéře
S modelem 4007, odhaleným ve světové premiéře, představuje Peugeot nový prostor pro automobilové potěšení, prostor pro vozy do všech terénů. Tato nová nabídka je výsledkem spolupráce s Mitsubishi Motors Corporation a prezentuje styl, o jehož příslušnosti ke značce Peugeot není pochyb: přední maska s typickými rysy divoké šelmy, která vyjadřuje sílu a sportovní charakter vozu, podvozkové části upravené s ohledem na potenciál nového dynamického a ekologického motoru 2.2 HDI FAP (115 kW, přibližně 156 k a 380 Nm točivého momentu). Model 4007 zosobňuje ideální syntézu mezi každodenním dobrodružstvím a potěšením z jízdy. Tento model je na stánku doprovázen svým alter egem s velmi osobitou personalitou, konceptem 4007 Holland&Holland. Exkluzivita stylu tohoto vozu spočívá ve spojení neokázalé elegance a dynamiky. Design modelu 4007, který je zde prezentován na dvacetipalcových kolech, je jemně podbarven elegantním bronzovým odstínem Hagenie a koženými prvky. Interiér kabiny je potažen býčí kůží ebenové a zelené barvy Chartreuse s dvojitě prošívanými švy na palubní desce, sedácích a výplních dveří a exkluzivita celku je doplněna dekorativními prvky z černého chromu. Model 4007 Holland ztělesňuje umění žít a touhu cestovat jiným způsobem.

(…Peugeot představuje
nový prostor pro automobilové potěšení…)

Exkluzivní a technologicky vyspělé koncepční vozy
Peugeot představuje rovněž dva koncepční vozy, které výrazně ovlivnily minulý ročník autosalonu Mondial v Paříži: model 908 RC a 207 Epure.

Superlativní sedan 908 RC je absolutním ztělesněním hodnot značky Peugeot: trvalé hodnoty, dynamiky, estetiky a inovace. Je poháněn motorem V12 HDI FAP, který Peugeot nasadí do šampionátu Le Mans Series (LMS).

Model 207 Epure je důkazem aktivního přístupu značky Peugeot k hledání ekologicky šetrných řešení. Tento technologický demonstrátor ztělesňuje pokrok výzkumů značky Peugeot v oblasti palivového článku: žádné emise a absolutně tichý chod!

(…aktivní přístup značky Peugeot k hledání ekologicky šetrných řešení… )

Peugeot 908 HDI FAP: akce!
Rok 2007 znamená návrat značky Peugeot do automobilových soutěží vrcholné úrovně a zapojení modelu 908 HDI FAP do šampionátu Le Mans Series, jehož zlatým hřebem je legendární závod 24h v Le Mans.

Před více jak rokem model 908 s motorem HDI FAP (515 kW, přibližně 700 k a 1200 Nm) podnikl svou první veřejnou jízdu. Model 908 HDI FAP, vystavovaný na autosalonu v Ženevě, se od verze, která byla odhalena skupinou Peugeot Sport 10. ledna minulého roku, liší především svou aerodynamikou.

Za jeho volant letos zasedne šest pilotů: Francouzi Nicolas Minassian a Stéphane Sarrazin, Portugalec Pedro Lamy a Španěl Marc Gené. Pro závod 24h v Le Mans posílí tyto dvě skupiny pilotů Sébastien Bourdais a Jacques Villeneuve, zkušebním a záložním jezdcem bude Eric Hélary.

Peugeot představuje také model Spider 207, který je určený pro vývoj formulí monopost. Tato formule bude poprvé představena v pěti podnicích Le Mans Series.


(…zapojení modelu 908 HDI FAP do šampionátu Le Mans Series… )

Expozice motorů: výkonná řada šetrná k životnímu prostředí
Angažovanost značky Peugeot ve prospěch životního prostředí dokládá mimo jiné řada motorů vybavených špičkovými technologiemi, které jsou schopné optimalizovat výkony a zároveň snižovat spotřebu a tím i úroveň emisí CO2. Představeny jsou dvě výkonové verze nového benzinového motoru s objemem válců 1.6 vyvinuté ve spolupráci s BMW Group: 1.6 THP turbo s přímým vstřikováním paliva o výkonu 110 kW (přibližně 150 k) a 128 kW (přibližně 175 k).

Čtyři motory HDI reprezentují know-how značky Peugeot v oblasti dieselových motorů, technologie, kterou využívají všechny modely řady Peugeot. Ve spojení s filtrem pevných částic FAP poslední generace jsou tyto motory navíc velkým přínosem k ochraně životního prostředí. S téměř 1,4 milionu prodaných modelů s filtrem FAP je Peugeot v tomto směru světovým lídrem.

4. Soutěž Designu Peugeot
Ve čtvrtém ročníku Soutěže Designu Peugeot byli amatérští designéři vyzváni, aby zaslali prostřednictvím Internetu své vize vozu P.L.E.A.S.E: koncept vozu poskytujícího pravý Požitek z jízdy - pro svou Lehkost, Efektivnost, dosAžitelnosti, jednoduchoSt a Ekologii.

Návštěvníci autosalonu naleznou expozici vyhrazenou návrhům deseti finalistů této soutěže, do které bylo tentokrát přihlášeno více než 4000 projektů, což převyšuje všechny dosavadní ročníky.

Modelová řada
Na stánku je vystaveno dvacet šest vozů, které tvoří reprezentativní výběr obchodní nabídky značky Peugeot na švýcarském trhu.

107: jsou vystaveny tři exponáty, mezi nimi jedna benzinová verze 1.0 s řízenou manuální převodovkou 2 Tronic, která přejímá nové provedení street racing.

1007: dvě verze reprezentují inovativní charakter tohoto modelu, který dostává novou komfortní a bezpečnostní výbavu a nový motor 1.6 HDI FAP s výkonem 80 kW (přibližně 110 k).

207: hlavními lákadly expozice vozu 207, který je zastoupen 10 modely, jsou vozy 207 CC a 207 RC, představené ve světové premiéře. Dva nové benzinové motory s objemem válců 1.6 vybavené špičkovými technologiemi, jsou výsledkem spolupráce se skupinou BMW Group a doplňují nabídku motorizace, která byla představen již na podzim - 1.6 THP s výkonem 115 kW, asi 150 k.
Agregát o výkonu 88 kW (120 k) bude k dispozici pro model hatchback a CC. Tento atmosférický motor je vybaven systémem VVT pro proměnné časování rozvodu a výfuku (Variable Valve Timing) a systémem proměnného zdvihu sacích ventilů. Model 207 s tímto motorem je zároveň vybaven řízenou automatickou převodovkou Tiptronic system Porsche.
V předpremiéře je představena také verze 1.4 tohoto nového motoru. Dosahuje výkonu 70 kW (asi 95 k) a přebírá veškerou technologickou výbavu atmosférické verze 1.6. K dispozici bude později.

Model 207 RC představuje motor THP turbo Twin-Scroll s přímým vysokotlakým vstřikováním paliva overboost, s výkonem 128 kW (asi 175 k) a točivým momentem od 240 Nm (přechodně 260 Nm) při 1 600 ot/min.

307: vystaveny jsou tři reprezentativní modely: pětidveřový hatchback, SW a CC.

407: vystaveny jsou tři reprezentativní modely: sedan, SW a kupé. Modelová řada 407 představuje nový telematický systém RT4, který se vyznačuje zejména pevným diskem s kapacitou 30 GB, zabudovanou mapou silniční sítě třiceti evropských zemí, funkcí juke-box a trojrozměrným grafickým rozhraním.

4007: jeden exemplář této nové obchodní nabídky je vystaven v černém perleťovém hávu.

607, 807 a Partner: od každého modelu je vystaven jeden exemplář.

Expert Tepee: tento nový model je zastoupen osmimístnou verzí Business, která je ukázkou nového pojetí cestování v rodinném i profesionálním kontextu. Komfort vozu, jízdní vlastnosti na úrovni klasických osobních vozů a nabídka moderních motorů jsou přesvědčivým pozváním, kterému nelze odolat!


 

Obrázky: Peugeot 207 CC, 207 RC, 207 SW Outdoor, 4007, 4007 H&H


Zdroj: peugeot.cz

Vyhledat vozidla v inzerci: Peugeot

Fotografie k článku

Fotografie k článku Tři světové premiéry! Fotografie k článku Tři světové premiéry! Fotografie k článku Tři světové premiéry! Fotografie k článku Tři světové premiéry!
Nenechte si ujít novinky, které pro Vás připravujeme. Zadejte Váš e-mail:

Sdílet článek

Komentáře k článku:

Další články (posledních 20 z celkem 20)

16.10.2017
Škoda Kodiaq má lepší výbavu a je praktičtější než Ateca
14.10.2017
Ostrý Hyundai i30 N Performance v prodeji, stojí jako dvě základní i30
12.10.2017
Test: Volkswagen Arteon - lepší Passat?
11.10.2017
Škoda Karoq - vše, co víme o použité technice
10.10.2017
Nissan Leaf s dojezdem 378 km v prodeji, připravte si milion
05.10.2017
Renault Alaskan si můžete koupit již v listopadu
04.10.2017
Volkswagen zahajuje prodej modelu T-Roc od 452 900 Kč
30.09.2017
Na nové Volvo XC40 si připravte minimálně milion
26.09.2017
Kia Stonic má české ceny, startují na částce 349 980 Kč
24.09.2017
Test ojetiny: Ford Fusion - bratr Fiesty je stále v kurzu
20.09.2017
Omlazený Ford Mustang má stále osmiválec a nově 10stupňový automat
18.09.2017
Test: Kia Rio 1.0 T-GDI je univerzálnější, než čekáte
17.09.2017
Nové Audi RS 4 Avant bude rychlé rodinné auto
16.09.2017
Suzuki Swift Sport zhubl a dostal turbomotor
15.09.2017
Citroën C3 Aircross má české ceny, začínají na 309 900 Kč
14.09.2017
Audi Q5 rozšiřuje nabídku motorů o 3.0 V6 TDI
13.09.2017
Nové malé SUV od Fordu se jmenuje EcoSport a může mít pohon všech kol
12.09.2017
Test: BMW 435i xDrive Cabrio - babí léto individuálně
11.09.2017
Hyundai ix20 nekončí, čeští motoristé ho milují
10.09.2017
Kia Picanto X-Line má 100 koní a zvýšený podvozek