Škoda Rapid Spaceback v prodeji již v říjnu

vloženo

Na evropské trhy bude Rapid Spaceback uváděn od října 2013. Oproti již prodávanému Rapidu je Spaceback kratší o 18 centimetrů, přičemž prostor pro posádku je srovnatelný. Zavazadlový prostor nabídne 415 litrů využitelného objemu.

Škoda Rapid Spaceback v prodeji již v říjnu Škoda Rapid Spaceback v prodeji již v říjnu

Nová ŠKODA Rapid Spaceback je pro naši značku milníkem. Otevírá nám dveře do strategicky důležitého segmentu hatchbacků nižší střední třídy,“ říká předseda představenstva ŠKODA AUTO Prof. Dr. h.c. Winfried Vahland. „Rapid Spaceback tuto třídu obohacuje: k oblíbené karoserii typu hatchback přidává kvality typické pro vozy ŠKODA. V novém designu naší značky působí Rapid Spaceback svěže a dynamicky. Je to zkrátka kompaktní vůz sportovního střihu, prostorný a praktický, ideální pro mladé lidi a rodiny.


Kompaktní vůz s dynamickým a svěžím designem
Precizní linie, dynamické kontury, dokonalé proporce a výrazná hra světla a stínu – šéfdesignér ŠKODA AUTO Jozef Kabaň a jeho tým odvedli skvělou práci. Nová ŠKODA Rapid Spaceback sází na čistý vzhled s mimořádným šarmem. Automobil na první pohled osloví sportovní svěžestí a dynamickou elegancí.

Boční profil modelu Škoda Rapid Spaceback má svébytný výraz. Charakterizují jej čisté tvary, dlouhý rozvor (2 602 mm) a ostrá, vysoká boční linie Tornádo. Mezi sloupkem C a D má Rapid Spaceback třetí boční okno. To – spolu s velkorysým prosklením dveří a štíhlými sloupky karoserie – napomáhá k pocitu vzdušnosti, světlosti a útulnosti uvnitř vozu, stejně jako dobrému výhledu ven. Celkově je silueta novinky v porovnání s konvenčními hatchbacky sportovnější a protaženější. Tím se Rapid Spaceback opticky a funkčně odlišuje od konkurence.

Velký důraz je kladen na individualizaci. Z tohoto pohledu má nezastupitelnou roli rozměrná, na přání dodávaná panoramatická střecha, která sahá od hrany čelního skla až na záď. Je nejen stylová, ale také funkční: v interiéru vytváří prosvětlenou a vzdušnou atmosféru. Prosklená střecha má velikost 1 713 × 1 155 mm a nabízí průhledovou plochu 1 210 × 780 mm, takže cestující mají dobrý výhled na oblohu. Ještě atraktivnější je panoramatická střecha modelu Rapid Spaceback v kombinaci s prodlouženým zadním sklem. V tom případě se tmavá skleněná plocha táhne od hrany čelního skla až do poloviny pátých dveří. Černě tónované prodloužené zadní sklo končí zhruba o deset centimetrů níže než běžné zadní sklo. Díky těmto dvěma novým stylistickým prvkům je Rapid Spaceback nezaměnitelným rodinným automobilem s nádechem exkluzivity a individuality.

Sportovní charakter modelu Rapid Spaceback podtrhuje design zádě. Na přitažlivosti jí přidává velké prosklení. Černý difuzor a odrazky v zadním nárazníku podtrhují horizontální orientaci, stejně jako široká koncová světla, která do tmy svítí poznávacím znamením značky ŠKODA – písmenem C. Vizuální dojem z celku dotváří centrálně umístěné logo s okřídleným šípem; nalevo od něj je nápis ŠKODA, napravo pak označení modelu RAPID. Design přídě prvního hatchbacku značky ŠKODA v nižší střední třídě má charakteristické rysy modelové řady Rapid: výrazná mřížka chladiče s 19 vertikálními lamelami v chromovaném rámečku, logo automobilky na prominentním místě na přední kapotě, uspořádání hlavních světlometů a mlhových světel do tvaru čtyřlístku. Už při zahájení prodeje bude pro Rapid Spaceback na přání paket Xenon, který kromě xenonových světlometů obsahuje i mlhovky s Corner funkcí.

Atraktivní svou promyšleností a velkorysou prostorností
Rapid Spaceback je díky své atraktivní kombinaci prostornosti, funkčnosti a designu obohacením segmentu kompaktních vozů,“ říká Werner Eichhorn, člen představenstva ŠKODA AUTO za oblast prodeje a marketingu. „Jak už je pro značku ŠKODA typické, Rapid Spaceback nastavuje nová měřítka ve své třídě v oblasti nabídky místa pro cestující,“ dodává Eichhorn. Ačkoli je novinka o téměř 18 cm kratší než Rapid, prostorové podmínky pro posádku jsou u obou modelů stejně velkorysé. Mezi kompaktními hatchbacky Rapid Spaceback exceluje v nabídce místa před koleny (64 mm) a pro hlavy cestujících vzadu (980 mm). Objem zavazadlového prostoru patří s 415 litry, resp. s 1 380 litry při sklopených zadních sedadlech k nejlepším hodnotám ve třídě.

S touto velkorysou nabídkou prostoru se snoubí řada „Simply Clever“ prvků. Nový Rapid Spaceback může mít mezipodlahu, kterou lze zavazadlový prostor horizontálně rozdělit do dvou částí. Mladoboleslavský hatchback navíc nabízí tatáž užitečná řešení, známá již z modelu Rapid. Patří sem škrabka na led ve víčku palivové nádrže, jištěném centrálním zamykáním, dále reflexní vesta pod sedadlem řidiče, oboustranný koberec na podlaze zavazadlového prostoru nebo koš na odpadky ve dveřích. Nechybí ani nejrůznější držáky, například na parkovací lístky, multimediální zařízení nebo nápoje. Plato zavazadlového prostoru lze zasunout na výšku za zadní opěradla.

Bezpečnost na vysoké úrovni
Tak jako jiné vozy značky ŠKODA, i nový Rapid Spaceback poskytuje vysoký standard bezpečnosti. V případě kolize chrání posádku rozsáhlý bezpečnostní paket. Do něj patří mimo jiné čelní, boční a hlavové airbagy, tříbodové bezpečnostní pásy (vpředu výškově stavitelné a s přitahovači) a výškově stavitelné hlavové opěrky. V zemích EU zahrnuje nabídka prvků aktivní bezpečnosti standardně systémy ABS a ESC. Volitelně lze objednat xenonové světlomety, kontrolu tlaku vzduchu v pneumatikách, mlhové světlomety s Corner funkcí nebo asistent rozjezdu do kopce.

S uvedením modelu Rapid Spaceback přichází v modelové řadě Rapid poprvé na trh také elektromechanické servořízení C-EPS (Column-Electric Power Steering). Otáčet volantem nyní řidiči nepomáhá hydraulika, ale programově řízený elektromotor, který pracuje v závislosti na aktuální rychlosti a je umístěn na sloupku řízení. Odpadá tak hydraulický prvek včetně čerpadla, hadic a hydraulické kapaliny. Výhody jsou jasné: nižší hmotnost a menší konstrukční rozměry.

Čtyři benzinové a dva naftové motory
Už při zahájení prodeje bude ŠKODA Rapid Spaceback v Evropě nabízena se čtyřmi benzinovými a dvěma naftovými motory. Výkonová paleta moderních agregátů sahá od 55 kW do 90 kW. Se startem modelu Rapid Spaceback zažívá svou premiéru v modelové řadě Rapid naftový motor 1,6 TDI/66 kW. V nabídce doplňuje stávající jednotku 1,6 TDI o výkonu 77 kW. Ve variantě GreenLine má Rapid Spaceback s tímto motorem (1,6 TDI/66 kW) a manuální převodovkou spotřebu 3,8 l/100 km, emise CO2 činí 99 g/km. Vedle ručně řazené převodovky je nový agregát k dispozici také s dvouspojkovou sedmistupňovou převodovkou DSG. Pro všechny motory TSI a TDI – s výjimkou kombinace 1,6 TDI/66 kW s DSG ¬– existují i varianty Green tec se sníženou spotřebou.

Paleta benzinových motorů zahrnuje čtyři jednotky. S manuální převodovkou se kombinují tříválec 1,2 MPI/55 kW a čtyřválec 1,2 TSI ve výkonových variantách 63 kW a 77 kW. Vrcholným pohonem pro Rapid Spaceback je motor 1,4 TSI/90 kW, nabízený výhradně v kombinaci s dvouspojkovou sedmistupňovou převodovkou DSG.

Největší modelová ofenzíva v historii automobilky

S vozem Škoda Rapid Spaceback rozšiřuje automobilka svou nabídku mezi modely Fabia a Octavia o žádanou variantu s karoserií hatchback. Již od konce roku 2011 se přitom na indickém trhu úspěšně prodává ŠKODA Rapid jako sedan. V loňském roce ho následoval jeho „evropský bratr“ s dvouprostorovou karoserií a splývavou zádí. Nedávno vstoupila na čínský trh místní varianta sedanu Rapid. Do konce července 2013 bylo na celém světě prodáno více než 75 000 vozů spadajících do modelové rodiny Rapid.

ŠKODA Rapid Spaceback je nejmladší novinkou uvedenou v rámci největší modelové ofenzívy 118leté historie automobilky. ŠKODA AUTO v příštích letech obnoví celou svou modelovou paletu a rozšíří ji do dalších segmentů. V průměru každých šest měsíců přijde na trh jeden nový nebo přepracovaný vůz. Modelová ofenzíva je jádrem „Růstové strategie ŠKODA 2018“. Do té doby mají prodeje značky vzrůst minimálně na 1,5 milionu vozů ročně.

Škoda Auto

Vyhledat vozidla v inzerci: Skoda

Fotografie k článku

Fotografie k článku Škoda Rapid Spaceback v prodeji již v říjnu Fotografie k článku Škoda Rapid Spaceback v prodeji již v říjnu Fotografie k článku Škoda Rapid Spaceback v prodeji již v říjnu Fotografie k článku Škoda Rapid Spaceback v prodeji již v říjnu Fotografie k článku Škoda Rapid Spaceback v prodeji již v říjnu Fotografie k článku Škoda Rapid Spaceback v prodeji již v říjnu Fotografie k článku Škoda Rapid Spaceback v prodeji již v říjnu Fotografie k článku Škoda Rapid Spaceback v prodeji již v říjnu Fotografie k článku Škoda Rapid Spaceback v prodeji již v říjnu Fotografie k článku Škoda Rapid Spaceback v prodeji již v říjnu Fotografie k článku Škoda Rapid Spaceback v prodeji již v říjnu Fotografie k článku Škoda Rapid Spaceback v prodeji již v říjnu Fotografie k článku Škoda Rapid Spaceback v prodeji již v říjnu Fotografie k článku Škoda Rapid Spaceback v prodeji již v říjnu Fotografie k článku Škoda Rapid Spaceback v prodeji již v říjnu
Nenechte si ujít novinky, které pro Vás připravujeme. Zadejte Váš e-mail:

Sdílet článek

Komentáře k článku:

Další články (posledních 20 z celkem 20)

14.01.2019
Toyota GR Supra - legenda se vrací a my o ní víme vše podstatné
11.01.2019
Test: Mitsubishi Space Star - jednoduchý a levný
10.01.2019
Peugeot 2008 slaví milion vyrobených kusů
08.01.2019
Suzuki Swift Sport je tady a nestojí ani půl milionu
07.01.2019
Test ojetiny: Volkswagen Golf V – pátá generace úspěchu
04.01.2019
BMW Individual M850i xDrive Coupé Night Sky - krása vesmírná
29.12.2018
Test ojetiny: Citroën C4 – auto dvou tváří
22.12.2018
Volkswagen Golf GTI TCR přichází na český trh
20.12.2018
Test: Mazda 2 není malé auto jen pro ženy
07.12.2018
Škoda Scala má po oficiální premiéře
06.12.2018
Renault Captur má nový motor 1,3 TCe
04.12.2018
Seat Tarraco v prodeji, české ceny začínají na 762 900 Kč
03.12.2018
Test ojetiny: Chevrolet Kalos – levný konkurent Fabie
20.11.2018
Kia ProCeed: Shooting brake ze Žiliny začal sjíždět z výrobních linek
17.11.2018
Omlazená Kia Optima startuje na 719 980 Kč, elektrifikovaná verze stojí přes milion
16.11.2018
Rodina Toyota Corolla se rozšiřuje o nový sedan
15.11.2018
Test ojetiny: Ford Focus – král zatáček se stále líbí
15.11.2018
Lexus ES 300h míří do Česka. Předprodej nového modelu zahájen
14.11.2018
Buďte vidět, české silnice se noří do tmy
13.11.2018
Test ojetiny: Peugeot 407 – elegantní kabát s lákavou cenovkou