Opel Zafira po faceliftu ve stylu Astry

vloženo

Od roku 1999, kdy Opel do segmentu kompaktních MPV uvedl svůj revoluční systém sedmi flexibilních sedadel, charakterizuje modelovou řadu Zafira jedinečná kombinace výjimečné variability a optimálního komfortu. Doposud Opel prodal asi 2,7 milionů těchto vozů, přičemž hlavními odběrateli jsou rodiny a profesionálové, kteří potřebují prostorné a flexibilní vozidlo pro pohodlné cestování na dlouhé vzdálenosti.

Opel Zafira po faceliftu ve stylu Astry Opel Zafira po faceliftu ve stylu Astry

Zafira nové generace, která se už zanedlouho objeví na trhu, má nejenom všechny dobře známé prvky svých předchůdkyň (např. systém flexibilního uchycení sedadel Flex7®, certifikovaná ergonomická přední sedadla AGR, integrovaný nosič jízdních kol FlexFix® nebo adaptivní tlumiče pérování FlexRide), ale chlubí se i atraktivním novým designem karoserie i interiéru a prostornou kabinou. Nechybí ani nejmodernější systémy konektivity. Infotainment Opel IntelliLink nejnovější generace s funkcemi Apple CarPlay a Android Auto pro integraci smartfonů spolu s telematickými službami Opel OnStar (včetně hotspotu 4G/LTE Wi-Fi) zaručuje optimální konektivitu a online spojení s přáteli a rodinou i během jízdy. Kromě toho Opel zavádí do segmentu kompaktních vanů také adaptivní LED světlomety AFL (Adaptive Forward Lighting), což ze Zafiry nové generace dělá komfortní „obývák“ pro řidiče i všechny spolucestující.


Sportovní exteriér, interiér převyšující rámec třídy

Nové dynamické světlomety spolu se zcela novou, sportovněji tvarovanou maskou chladiče a otvory pro vstup vzduchu v nárazníku udávají tón designu nové Zafiry. Čelní světlomety a maska chladiče tvoří jednotný grafický celek. Precizně tvarovaná chromovaná lišta s logem automobilky Opel opticky přechází do světlometů, což zdůrazňuje šířku vozu. Pro Opel typická precizně vytvarovaná denní světla v profilu dvojitého křídla charakterizují nový design světlometů. Kola jsou vytažena hodně do boků a jsou lemována atletickými oblouky blatníků. Všechny tyto prvky dodávají přední části karoserie nové Zafiry solidní sportovní a zároveň dynamický vzhled.

new opel zafira

„Design přední části nového modelu Zafira přebírá hlavní charakteristické prvky mnohokrát oceněné modelové řady Astra nové generace a zakotvuje jej v novém portfoliu značky Opel. Precizně tvarovaná denní světla v profilu dvojitého křídla vyjadřují novou úroveň sofistikovanosti, kterou umocňují světlomety i interiér se zcela novou přístrojovou deskou,“ říká Mark Adams, viceprezident GM Europe odpovědný za design.

Zafira nové generace přichází s úplně novým interiérem a sdruženým přístrojem. Displej infotainmentu, který bývá tradičně situovaný do horní části středové konzole, byl nahražen níže umístěným dotykovým monitorem, což dovolilo vypuštění mnoha ovládacích tlačítek. Spínače jsou nyní precizně integrovány do celkového designu. Dotykový monitor s úhlopříčkou 17,8 cm (7 palců), který je lemován lesklým kovovým rámečkem ve tvaru písmene U, je vyhotovený v kvalitě špičkových tabletů. Nový prostorově tvarovaný volant s malým krytem složeného airbagu má nejenom elegantní vzhled, ale je i výrazně ergonomický.

Opel bude v nové řadě Zafira nabízet dva systémy infotainmentu IntelliLink nejnovější generace. Systém R4.0 IntelliLink nabízí funkce Apple CarPlay a Android Auto. Kromě toho bude Opel náročným zákazníkům nabízet také systém Navi 950 IntelliLink s integrovanou navigací. A v nové Zafiře bude k dispozici samozřejmě i telematický systém Opel OnStar s automatickým hlášením nehody a dalšími užitečnými funkcemi, jako např. Destination Download (pro přístroj Navi 950) a 4G LTE Wi-Fi hotspot, který umožňuje připojení až sedmi koncových zařízení. To představuje opravdovou výhodu pro cestující rodinu nebo profesionály, kteří chtějí být online i během jízdy.

Příkladná variabilita kombinovaná atmosférou vzdušné lóže

Stejně jako u modelů Zafira předchozích generací se řidič a spolujezdec mohou těšit na vysoký komfort, a to především díky příplatkovým sportovním sedadlům nastavitelným v šesti směrech a s ergonomickým certifikátem AGR a multifunkční středové konzoli FlexRail®. Tento modulární odkládací systém obsahuje velký odkládací box a držáky na nápoje, které je možné posouvat v hliníkových kolejničkách do požadované polohy, což umožňuje flexibilní využití velkorysého úložného prostoru mezi předními sedadly. Pasažéři ve druhé řadě mají k dispozici jedinečný příplatkový systém sedadel Lounge Seating. S jeho pomocí lze prostřední sedadlo ve druhé řadě sklopit tak, že se vytvoří pohodlná loketní opěrka pro pasažéry na krajních místech. Jejich sedadla se kromě toho posunou poněkud dozadu a ke středu vozu, takže vzadu sedící pasažéři mají vysoce nadprůměrný prostor pro nohy i ramena. V této konfiguraci odpovídá prostor pro pasažéry luxusním limuzínám. Sedadla ve třetí řadě je možné sklopit a zcela zapustit do podlahy, čímž se ve zvětšeném zavazadlovém prostoru vytvoří zcela rovná plocha. Tyto prvky, zvyšující komfort, dělají z modelu Zafira více než rodinný automobil – designeři automobilky Opel vytvořili interiér jako flexibilní prostor vhodný pro relaxaci i pro práci.

Pocit velkorysého prostoru je ještě intenzivnější, pokud je vůz vybaven na přání dodávaným panoramatickým čelním sklem a velkým střešním oknem. V tom případě čelní okno sahá od kapoty motoru až téměř po úroveň středních B-sloupků karoserie. Řidič a spolujezdec tak mají ničím neomezený výhled směrem dopředu a nahoru. Panoramatické střešní okno navazuje přímo na čelní okno a sahá až po zadní část střechy.

Inteligentní úložná řešení

Zafira nové generace může posloužit i jako malý dodávkový automobil. V 5-sedadlové konfiguraci má Zafira zavazadlový prostor základního objemu (podle normy ISO 3832) 710 litrů, přičemž sklopením sedadel ve druhé řadě jej lze zvětšit až na 1860 litrů.

Kromě toho má posádka k dispozici více než 30 odkládacích možností, včetně již vzpomínané středové konzole FlexRail®. Za příplatek lze objednat i praktický nosič jízdních kol FlexFix®. Tento integrovaný systém se vysouvá ze zadního nárazníku jako zásuvka a uveze až čtyři bicykly. I naložený nosič lze naklápět, takže v každé situaci je umožněn přístup do zavazadlového prostoru.

Inovativní, bezpečná, individualizovatelná, dynamická

Zafira naplňuje filozofii značky Opel a zpřístupňuje inovativní technologie širokému okruhu zákazníků. Příkladem mohou být nové adaptivní LED světlomety AFL (Adaptive Forward Lighting). Nový systém AFL LED automaticky adaptuje rozložení paprsků světlometů podle jízdní situace, tak, aby bylo dosaženo optimálního osvětlení silnice bez oslňování ostatních řidičů. Světlomety AFL mají celkem 9 funkcí resp. režimů osvětlení, např. světla do města, do zatáček, pro odbočování, osvětlení okolí při couvání, světla v režimu stop (eco) nebo turistický režim.

Kamera Opel Eye nové generace podporuje celou řadu asistenčních systémů. Patří mezi ně asistenční systém dálkových světel High Beam Assist reflektorů AFL LED nebo funkce čtení dopravních značek Traffic Sign Assistant. Kameru využívá i systém monitorování odstupu Following Distance Indication (FDI) a funkce Forward Collision Alert, která vizuálně a akusticky upozorní řidiče na situaci, kdy se odstup od vpředu jedoucího vozu nebezpečně rychle zmenšuje. Asistenční systém pro udržování jízdního pruhu Lane Departure Warning se aktivuje automaticky při rychlosti nad 60 km/h a upozorní řidiče, pokud má vůz tendenci samovolně vybočit z jízdního pruhu bez zapnutých směrových světel.

Dva další prvky nové Zafiry zvyšují komfort a snižují stres: Adaptive Cruise Control a FlexRide. Tempomat Adaptive Cruise Control, vybavený radarovým senzorem za maskou chladiče, pomáhá řidiči udržovat nastavenou rychlost při dodržení nastaveného odstupu od vpředu jedoucích vozů. Kromě rychlosti může řidič nastavit i odstup ve třech stupních: Velký, střední a malý. Adaptivní mechatronický podvozek FlexRide průběžně přizpůsobuje charakteristiku tlumičů pružení jízdní situaci, stylu jízdy a individuálním preferencím řidiče.

Zákazníci bodu mít na výběr ze široké nabídky motorů. Opel i u Zafiry nové generace zachoval původní strategii, podle které je Zafira jediným modelem ve svém segmentu, který je k dispozici s kompletní nabídkou spalovacích motorů: Zážehových i vznětových i agregáty na LPG a CNG.


Vyhledat vozidla v inzerci: Opel

Fotografie k článku

Fotografie k článku Opel Zafira po faceliftu ve stylu Astry Fotografie k článku Opel Zafira po faceliftu ve stylu Astry Fotografie k článku Opel Zafira po faceliftu ve stylu Astry
Nenechte si ujít novinky, které pro Vás připravujeme. Zadejte Váš e-mail:

Sdílet článek

Komentáře k článku:

Další články (posledních 20 z celkem 20)

14.11.2017
Test ojetiny: Peugeot Boxer pohodlně odveze pět palet
13.11.2017
Audi A8 - předprodej zahájen, připravte si 2,5 milionu
11.11.2017
Ford Mustang má české ceny, osmiválec nestojí tolik
07.11.2017
Test: Hyundai i30 kombi - je lepší než ostatní?
27.10.2017
BMW X2 - menší než X1, ale více cool a sexy
26.10.2017
Renault Alaskan - převlečenou Navaru koupíte od 892 859 Kč
24.10.2017
Hyundai Kona v prodeji, české ceny má hodně sebevědomé
23.10.2017
Test ojetiny: Citroën C2 – robotu zdar? Spíš nazdar!
21.10.2017
Nové Audi A7 Sportback je hranatější a zatím bez dieselu
20.10.2017
Kia Stinger vstupuje na český trh, milion nestačí
19.10.2017
Test: Hyundai i30 1.4 Turbo - je fakt nejlepší?
16.10.2017
Škoda Kodiaq má lepší výbavu a je praktičtější než Ateca
14.10.2017
Ostrý Hyundai i30 N Performance v prodeji, stojí jako dvě základní i30
12.10.2017
Test: Volkswagen Arteon - lepší Passat?
11.10.2017
Škoda Karoq - vše, co víme o použité technice
10.10.2017
Nissan Leaf s dojezdem 378 km v prodeji, připravte si milion
05.10.2017
Renault Alaskan si můžete koupit již v listopadu
04.10.2017
Volkswagen zahajuje prodej modelu T-Roc od 452 900 Kč
30.09.2017
Na nové Volvo XC40 si připravte minimálně milion
26.09.2017
Kia Stonic má české ceny, startují na částce 349 980 Kč