Omlazený MINI Countryman je tady

vloženo

Nové MINI Countryman je vylepšené po všech stránkách a stále nabízeno v několika verzích. Všechny varianty nyní splňují emisní normu EU6 a na trh se dostanou během července letošního roku. Pohon všech kol je dostupný pro modely MINI Cooper S Countryman, MINI Cooper Countryman, MINI Cooper SD Countryman a MINI Cooper D Countryman.

Omlazený MINI Countryman je tady Omlazený MINI Countryman je tady

Úpravy exteriéru a interiéru a snížení hodnot spotřeby paliva a emisí přispívají k vyzrálejšímu dojmu a přidávají novému MINI Countryman na přitažlivosti. Dávají mu výraznější vzhled univerzálního talentu pro všestrannou mobilitu a aktivní způsob života v městském prostředí i mimo něj. Nápadnými prvky designu, vytříbeným prémiovým interiérem a vylepšenou agilitou a hospodárností nové MINI Countryman zdůrazňuje všechny své přednosti, díky kterým vyniká před svojí konkurencí. Tento kompaktní model, jenž je s 350.000 prodanými vozy důležitým pilířem své značky, má nyní s osobitým jízdním projevem a nezaměnitelným vzhledem vše potřebné k tomu, aby zaujal nové cílové skupiny zákazníků.


Všechny verze mají zároveň nižší spotřebu paliva i produkci emisí a standardně plní emisní normu EU6. Pohon všech kol ALL4, vyvinutý zvláště pro vozy MINI, je i nadále k dispozici pro modely MINI Cooper S Countryman, MINI Cooper Countryman, MINI Cooper SD Countryman a MINI Cooper D Countryman. Pro MINI John Cooper Works Countryman je součástí základní výbavy. Uvedení na trh všech modelů, včetně sportovního MINI John Cooper Works Countryman se zlepšenými dynamickými parametry, proběhne v červenci 2014.

Nové MINI Countryman zdůrazňuje specifické prvky modelu a značky MINI v novém pojetí. Vzpřímená příď budí nezaměnitelný dojem už na první pohled, přičemž nově stylizovaná šestiúhelníková maska chladiče jen podtrhuje impozantní vzezření vozu. Chromované příčníky masky na vozech MINI Cooper S Countryman a MINI Cooper SD Countryman s rudě zbarvenými emblémy „S“ dávají přídi výrazný projev osobitosti a jedinečnosti. Příď nového MINI John Cooper Works Countryman vyniká červenými příčníky doplněnými logem John Cooper Works. U všech ostatních verzí je nyní maska chladiče rozdělena dvojicí příček. U variant MINI One Countryman a MINI One D Countryman jsou lakovány lesklým černým odstínem, zatímco u MINI Cooper Countryman a MINI Cooper D Countryman jsou matně stříbrné.

V kombinaci s pohonem všech kol ALL4 jsou všechny optické ochranné prvky pro přední a zadní nárazník a oblasti prahů zahrnuty v základní výbavě (výjimka: MINI John Cooper Works Countryman). To odpovídá také důrazu na světlou výšku MINI Countryman a naznačuje jeho předurčení k potěšení z jízdy i mimo vozovky se zpevněným povrchem. Tyto prvky jsou volitelnými doplňky pro verze s pohonem předních kol.

Výbavou na přání nabízenou bez příplatku je kontrastní lakování střechy a zpětných zrcátek v černé nebo bílé barvě (pro všechny verze s výjimkou MINI One Countryman a MINI One D Countryman). Kontrastní červené lakování je k dispozici pro nové MINI John Cooper Works Countryman rovněž bez příplatku. Vybírat lze také z různých barev sportovních pruhů na kapotě.

Další možností individualizace jsou pro MINI vůbec poprvé nabízené nové detaily exteriéru v lesklém černém provedení Piano Black. Sestává z vybraných dílů lakovaných vysoce lesklým černým lakem, což zvýrazňuje nejen charakteristické designérské prvky MINI Countryman, ale také jeho proporce. Doplněním standardních chromovaných rámečků předních i zadních svítilen je speciální tmavé provedení ozdoby spojující A sloupky s předními blatníky, střešních podélníků a žeber v masce chladiče u verzí MINI One Countryman, MINI Cooper Countryman a MINI Cooper D Countryman.

Nová jsou kola z lehké slitiny se sníženou hmotností a na přání dodávané mlhové světlomety LED s parkovacími a denními světly z LED, které jsou k dispozici vůbec poprvé. Zajišťují silné, čistě bílé světlo s výrazně vyšší hospodárností v porovnání s konvenčními hlavními světlomety. Tato světla zlepšují viditelnost za mlhy, jejich základem jsou tři jednotky LED uspořádané vodorovně ve středu svítilny a svítící přes celý povrch světlometu. Denní světla mají podobu zářících prstenců složených z 15 jednotek LED. Po zapnutí parkovacích světel svítí jen pět z nich v horní třetině prstence.

V interiéru MINI Countryman se snoubí typické stylistické prvky značky s vysoce všestranným prostorem. Kompaktní prémiový model nabízí standardně pět sedadel a kolejnici MINI Center Rail, vestavěnou mezi sedadly řidiče a spolujezdce. MINI Countryman nabízí komfortní jízdu nejen v náročném terénu, ale také při cestách na dlouhé vzdálenosti. Možnost zvětšení zavazadlového prostoru z 350 až na 1170 litrů přináší více místa pro zavazadla, objemnější sportovní vybavení nebo jiné předměty potřebné pro různé volnočasové aktivity. Za tímto účelem lze zadní sedadla podélně posouvat až o 13 centimetrů, a to buď společně, nebo samostatně v dělení 40 : 60. Zároveň je možné upravovat sklon sedadel a jejich opěradla sklápět v dělení 40 : 20 : 40.

Dalším faktorem, jenž přispívá k příjemnému řízení a pohodlnému cestování v novém MINI Countryman, je jeho akustický komfort, který byl dále zdokonalen. Kontrolní a ovládací prvky byly přepracovány, aby posílily sportovní nádech a prémiový charakter tohoto vozu. Všechny verze nového MINI Countryman mají nyní antracitové podklady rychloměru a otáčkoměru ve stylu MINI John Cooper Works Countryman, jehož středový přístroj nyní nese emblém John Cooper Works. Standardní výbava nového MINI Countryman zahrnuje i chromované prvky na mřížkách ventilace.

Všechny zážehové a vznětové motory dodávané pro MINI Countryman nyní bez výjimky plní požadavky emisní normy Euro6. Mezi detailní vylepšení podporující hospodárnost patří optimalizované proudění vzduchu v oblasti podvozku, ložiska v kolech se sníženým třením a pneumatiky se sníženým valivým odporem. Díky tomu jsou u některých modelových verzí hodnoty pro akceleraci, pružné zrychlení i nejvyšší rychlost výrazně lepší.

V MINI Cooper S Countryman použitý čtyřválcový zážehový motor s dvoukomorovým turbodmychadlem twin-scroll, přímým vstřikováním a variabilním ovládáním ventilů posílil o 5 kW na 140 kW (190 k). Díky tomu se zkrátila doba potřebná pro zrychlení z 0 na 100 km/h o 0,1 na 7,5 s, přičemž pružné zrychlení z 80 na 120 km/h na pátý rychlostní stupeň proběhne již za 8,4 s (o 0,2 s dříve než dosud) a nejvyšší rychlost narostla o 3 km/h na 218 km/h. U nového MINI Cooper S Countryman zároveň klesla kombinovaná spotřeba podle metodiky EU na 6,0 l/100 km a hodnota emisí CO2 byla snížena o 3 % na 139 gramů na kilometr jízdy.

Podobná zlepšení hodnot akcelerace a pružného zrychlení jsou patrná také u nového MINI Cooper Countryman s výkonem 90 kW (122 k). Jeho kombinovaná spotřeba klesla podle metodiky EU na 5,9 l/100 km (emise CO2: 137 g/km). Nové MINI Countryman (72 kW/98 k) nabízí výrazné zlepšení ve zrychlení z 0 na 100 km/h, přičemž jeho kombinovaná spotřeba paliva podle metodiky EU nyní činí jen 5,7 l/100 km (emise CO2: 134 g/km).

Také tři vznětové motory v novém MINI Countryman nabízejí zlepšení dynamiky i hospodárnosti. Nový motor s výkonem 105 kW/143 k, který je určen pro MINI Cooper SD Countryman, zrychluje z 0 na 100 km/h za 9,2 s (-0,1 s) a z 80 na 120 km/h akceleruje za 9,7 s (-0,4 s). Jeho kombinovaná spotřeba podle EU klesla na 4,5 l/100 km (emise CO2: 119 g/km). Nové MINI Cooper D Countryman (82 kW/112 k) a nové MINI One D Countryman (66 kW/90 k) nabízejí více potěšení z jízdy než kdy dříve díky hodnotám pružného zrychlení sníženým o 0,4, resp. 0,3 s. Oba modely se dočkaly shodného omezení spotřeby paliva a emisí CO2 podle metodiky EU: 4,2 l/100 km a 111 g/km.

Systém pohonu všech kol ALL4, vyvinutý speciálně pro MINI, je volitelnou alternativou k pohonu předních kol, který je pro značku MINI typický. Je připraven pro modely MINI Cooper S Countryman, MINI Cooper Countryman, MINI Cooper SD Countryman a MINI Cooper D Countryman. Systém ALL4 je tvořen elektromagneticky řízeným mezinápravovým diferenciálem, který plynule rozděluje točivý moment mezi přední a zadní nápravu. Elektronická řídicí jednotka pohonu všech kol ALL4 je přímo součástí stabilizačního systému DSC a umožňuje změny v přenosu hnací síly v řádech milisekund.

Pohon všech kol je standardní výbavou MINI John Cooper Works Countryman. Tímto způsobem se mimořádný výkon 160 kW/218 k přenáší na kola obou náprav pro maximální trakci, jízdní stabilitu a všudypřítomný sportovní projev v zatáčkách. Extrémní požitek z jízdy špičkové verze celé modelové řady je nyní ještě působivější. Čas potřebný pro zrychlení z klidu na 100 km/h se zkrátil o 0,1 s na 6,9 s, přičemž zrychlení z 80 na 120 km/h nyní trvá jen 7,7 s namísto dosavadních 7,9 s. Nejvyšší rychlost nového MINI John Cooper Works Countryman narostla o 3 km/h na 228 km/h. Vrcholnému sportovci se zároveň podařilo dále snížit spotřebu paliva, která v kombinovaném režimu klesla na 7,1 l/100 km (emise CO2: 165 g/km).

Všechny motory jsou standardně kombinovány s šestistupňovou manuální převodovkou. Na přání dodávaná šestistupňová samočinná převodovka je k dispozici pro všechny modely s výjimkou MINI One D Countryman. Další položkou volitelné výbavy jsou řadicí páčky umístěné na volantu pro manuální řazení. Tlačítko Sport je k dispozici pro všechny modelové verze nového MINI Countryman a umožňuje aktivaci přímější odezvy řízení a plynového pedálu. Ve spojení se samočinnou převodovkou změní stisk tlačítka Sport také okamžiky řazení. V novém MINI Cooper S Countryman to navíc vyvolá zvláště dravý a sportovní zvuk motoru.

Pětihvězdičková bezpečnost, hlídání tlaku v pneumatikách a denní svícení nyní standardem.

Integrovaná bezpečnostní struktura karoserie MINI Countryman zajišťuje vynikající ochranu cestujících. Rozsáhlá škála standardních prvků v oblasti aktivní a pasivní bezpečnosti vedla v roce 2010 k zisku plného počtu 5 hvězd v nárazových testech Euro NCAP. Standardní výbava MINI Countryman nyní obsahuje denní svícení a hlídání tlaku v pneumatikách. Nepřetržité měření tlaku v každé z pneumatik zajišťuje, že řidič bude včas informován o případné ztrátě tlaku v jakémkoliv kole.

Prvotřídní výbava, inovativní zábavní systém MINI Connected.
Také další prvky základní výbavy nového MINI Countryman jsou na špičkové úrovni a zahrnují kromě jiného klimatizaci, kolejnici MINI Center Rail mezi předními sedadly a prvotřídní audiosoustavu s přehrávačem CD a MP3, vstupem AUX a pěti reproduktory. Navíc lze vybírat ze specifické nabídky doplňkových prvků výbavy a příslušenství. Nabídka doplňkové výbavy zahrnuje xenonové světlomety, adaptivní zatáčecí světla, komfortní přístupový systém, panoramatickou skleněnou střechu, automatickou klimatizaci, odnímatelné závěsné zařízení pro tažení přívěsů až do hmotnosti 1200 kg, navigační systém MINI, multifunkční volant s tempomatem, hi-fi soustavu Harman Kardon a speciální příslušenství z programu John Cooper Works.

Mezi v dané třídě jedinečné prvky nového MINI Countryman patří široká škála funkcí z programu MINI Connected, pracujících ve spojení s rádiem MINI Visual Boost a navigačním systémem MINI. Nabízejí rozsáhlou integraci chytrých telefonů a umožňují využívat řadu internetových služeb zaměřených na zábavu, komunikaci a zážitky řidiče. K tomu jsou připravené rovněž aplikace pro chytré mobilní telefony, jejichž nabídka se neustále rozrůstá. Přímo ve voze jsou kromě toho přítomné také unikátní funkce Mission Control, Dynamic Music, Driving Excitement a MINIMALISM Analyser, jakož i nabídka rozmanitých on-line služeb. K dispozici jsou také internetová rádia, připojení k sociálním sítím Facebook, Twitter, foursquare a Glympse, čtečka kanálu RSS a zábavní programy jako AUPEO!, Stitcher, Deezer, Audible, Napster/Rhapsody a TuneIn. Ovládání je intuitivní a probíhá v typickém stylu MINI pomocí joysticku umístěného na středové konzole a kontrolního displeje v centrálním přístroji.

BMW Group

Fotografie k článku

Fotografie k článku Omlazený MINI Countryman je tady Fotografie k článku Omlazený MINI Countryman je tady Fotografie k článku Omlazený MINI Countryman je tady Fotografie k článku Omlazený MINI Countryman je tady Fotografie k článku Omlazený MINI Countryman je tady Fotografie k článku Omlazený MINI Countryman je tady Fotografie k článku Omlazený MINI Countryman je tady Fotografie k článku Omlazený MINI Countryman je tady Fotografie k článku Omlazený MINI Countryman je tady Fotografie k článku Omlazený MINI Countryman je tady Fotografie k článku Omlazený MINI Countryman je tady Fotografie k článku Omlazený MINI Countryman je tady Fotografie k článku Omlazený MINI Countryman je tady
Nenechte si ujít novinky, které pro Vás připravujeme. Zadejte Váš e-mail:

Sdílet článek

Komentáře k článku:

Další články (posledních 20 z celkem 20)

14.01.2019
Toyota GR Supra - legenda se vrací a my o ní víme vše podstatné
11.01.2019
Test: Mitsubishi Space Star - jednoduchý a levný
10.01.2019
Peugeot 2008 slaví milion vyrobených kusů
08.01.2019
Suzuki Swift Sport je tady a nestojí ani půl milionu
07.01.2019
Test ojetiny: Volkswagen Golf V – pátá generace úspěchu
04.01.2019
BMW Individual M850i xDrive Coupé Night Sky - krása vesmírná
29.12.2018
Test ojetiny: Citroën C4 – auto dvou tváří
22.12.2018
Volkswagen Golf GTI TCR přichází na český trh
20.12.2018
Test: Mazda 2 není malé auto jen pro ženy
07.12.2018
Škoda Scala má po oficiální premiéře
06.12.2018
Renault Captur má nový motor 1,3 TCe
04.12.2018
Seat Tarraco v prodeji, české ceny začínají na 762 900 Kč
03.12.2018
Test ojetiny: Chevrolet Kalos – levný konkurent Fabie
20.11.2018
Kia ProCeed: Shooting brake ze Žiliny začal sjíždět z výrobních linek
17.11.2018
Omlazená Kia Optima startuje na 719 980 Kč, elektrifikovaná verze stojí přes milion
16.11.2018
Rodina Toyota Corolla se rozšiřuje o nový sedan
15.11.2018
Test ojetiny: Ford Focus – král zatáček se stále líbí
15.11.2018
Lexus ES 300h míří do Česka. Předprodej nového modelu zahájen
14.11.2018
Buďte vidět, české silnice se noří do tmy
13.11.2018
Test ojetiny: Peugeot 407 – elegantní kabát s lákavou cenovkou