Nová Škoda Superb je prošpikovaná asistenčními a bezpečnostními systémy

vloženo

Nová Škoda Superb znamená začátek nové éry v historii značky. Výjimečný design a technické vlastnosti vlajkové lodi značky nastavují nová měřítka ve vysoce konkurenčním prostředí automobilové střední třídy. Dlouhá řada asistenčních systémů pro vyšší jízdní bezpečnost a komfort vytváří nové standardy pro značku Škoda i model Superb.

Nová Škoda Superb je prošpikovaná asistenčními a bezpečnostními systémy Nová Škoda Superb je prošpikovaná asistenčními a bezpečnostními systémy

Nová ŠKODA Superb nabízí celou paletu nových asistenčních systémů založených na špičkové modulární platformě MQB koncernu Volkswagen. Bezpečnostní systémy jsou řidiči oporou v nejrůznějších dopravních situacích a činí řízení bezpečnější a komfortnější.


Novinkou v rámci značky ŠKODA je systém Blind Spot Detect (BSD), který varuje před vozy nacházejícími se v mrtvém úhlu (Blind Spot). Dvě radarové jednotky sledují oblast vedle vozu a maximálně 20 metrů za ním. Rozsvícením LED symbolu ve vnějším zpětném zrcátku upozorní systém řidiče na vozidla nacházející se v mrtvém úhlu nebo blížící se zezadu. Jestliže řidič dá znamení o změně směru jízdy na stranu, na které byl identifikován vůz, bude varován rozblikáním LED symbolu.Pevnou součástí systému Blind Spot Detect je v modelové řadě Superb i ve voze ŠKODA vůbec poprvé funkce Rear Traffic Alert (asistent pro vyjíždění z parkovacího místa). Při couvání z mezer kolmých k vozovce identifikuje tento asistent vozy, které se blíží z boku. Při hrozící kolizi zazní varovný tón. Strana, ze které se blíží vůz, je navíc na displeji infotainmentu zobrazena barevně. V případě nejvyšší nouze dojde i k automatickému zastavení vozu.

Systém Traffic Jam Assist, který je pro modelovou řadu i celou modelovou paletu značky k dispozici poprvé, zvyšuje bezpečnost a komfort v dopravních zácpách a při jízdě v koloně. Vůz i v koloně automaticky řídí, brzdí a přidává plyn. Podmínkou je, že řidič má ruce na volantu.

Nový pomocník Emergency Assist zasáhne, pokud hrozí, že se řidič není schopen věnovat řízení. Jestliže systém po určitou dobu nezaznamená žádnou aktivitu řidiče, zazní varovný tón. Pokud řidič nereaguje, provede systém malý manévr řízení. Nezareaguje-li řidič ani poté, vůz automaticky brzdí až do úplného zastavení a současně aktivuje výstražná světla.

Inovativní systém světel v jakékoli dopravní situaci zajistí optimální dosah světelného kužele, a tak zvyšuje bezpečnost. Prostřednictvím multifunkční kamery systém Smart Light Assist rozpozná při snížené viditelnosti vozy v protisměru nebo vpředu a v těchto oblastech cíleně odstíní dálková světla. To znamená, že řidič může jet stále se zapnutými dálkovými světly a plně využívat jejich dosahu.

V novém modelu Superb se poprvé v rámci palety vozů značky ŠKODA setkáváme s adaptivním podvozkem Dynamic Chassis Control (DCC) včetně volby jízdního profilu. Díky adaptivnímu podvozku může řidič upravit jízdní vlastnosti vozu individuálně dle svého vkusu, má volbu normálního, sportovního nebo komfortního režimu. Výběr vhodného režimu probíhá pomocí stisknutí tlačítka na středovém panelu. Volba jízdního profilu rovněž umožňuje individuální i ekologický režim.

Sériově dodávaná multikolizní brzda, která se do výbavy modelové řady Superb dostává poprvé, zabraňuje tomu, aby vůz po první kolizi neřízen a nebrzděn pokračoval v jízdě. Tím se například snižuje riziko, že se vůz následně dostane do protisměru, kde dojde k další kolizi.

Premiéru ve třetí generaci modelu Superb má také systém Front Assist včetně funkce nouzové brzdy City. Front Assist varuje řidiče při rychlostech od 5 do 210 km/h před hrozící kolizí a v případě potřeby vůz automaticky přibrzdí, resp. podpoří plné brzdění. Systém Front Assist je doplněn funkcí nouzové brzdy City určené zejména pro městský provoz v rychlostech od 5 do 34 km/h.Nová ŠKODA Superb může být na přání vybavena adaptivním tempomatem Adaptive Cruise Control (ACC). Automatická regulace rychlosti ACC udržuje nastavenou rychlost při zachování bezpečného odstupu, tj. vzdálenosti od následovaného vozidla.
Systém ACC využívá tempomat (Cruise Control) v kombinaci s regulací odstupu. ACC v novém modelu Superb pracuje při rychlostech 30 až 210 km/h.

Poprvé získává mladoboleslavské novinka proaktivní ochranu posádky Crew Protect Assist, která připraví řidiče a spolujezdce na hrozící nehodu. V kritických situacích, například při prudkém brzdění, se automaticky předepnou bezpečnostní pásy na sedadle řidiče a spolujezdce. Systém rovněž zavře až na malou mezeru boční okna a posuvné střešní okno.

Přímou jízdu v jízdním pruhu dálnice a silnic s kvalitním vodorovným značením zajistí v nové generaci modelu Superb volitelný systém Lane Assist. Tento asistent snižuje riziko nechtěného opuštění jízdního pruhu. Kamera při rychlosti nad 65 km/h sleduje vodorovné dopravní značení před vozidlem. Pokud identifikuje nechtěné opuštění jízdního pruhu, provede Lane Assist korekci a automaticky zatočí zpět. Pokud se řidič neujme řízení, zazní varovný signál a na multifunkčním displeji se objeví nápis „Lane Assist – převezměte prosím řízení“.Funkce Speedlimiter, která je pro model ŠKODA Superb novinkou, zajistí, aby nebyla překročena předem nastavená rychlost. Omezovač rychlosti aktivuje řidič levou páčkou na sloupku řízení. Jakmile řidič plně sešlápne plynový pedál (kick-down), Speedlimiter se deaktivuje.

Rozpoznávání dopravních značek, které ŠKODA Superb nabízí poprvé, řidiče průběžné informuje o aktuálním dopravním značení. Systém Travel Assist spolupracuje s kamerou umístěnou ve vnitřním zpětném zrcátku a snímá dopravní značky, k nimž se vůz blíží. Upozornění se zobrazí ve formě piktogramu na multifunkčním displeji nebo na obrazovce navigačního systému.

Elektronická parkovací brzda je vybavena funkcí Auto Hold, která zabraňuje samovolnému pohybu vozu a řidiči tak poskytuje větší komfort jízdy při rozjíždění a vyšší bezpečnost. Pokud se vůz zcela zastaví, zabrzdí ho dva elektromotory na zadních kolech na místě. Řidič pak může bez obav uvolnit nohu z brzdového pedálu. Jakmile znovu přidá plyn nebo u manuální převodovky začne zabírat spojka, funkce Auto Hold se automaticky vypne.

Nový Superb je vybaven systémem Driver Alert (rozpoznání únavy řidiče), který má zabránit případnému poklesu koncentrace řidiče v důsledku únavy. Výrazné odchylky od charakteristického chování upozorňují na únavu řidiče. Na přístrojovém panelu se objeví upozornění „Rozpoznána únava – přestávku prosím“.

V zemích EU je nový model Superb sériově vybaven elektronickou kontrolou tlaku vzduchu v pneumatikách, která informuje o poklesu tlaku na každém jednotlivém kole i na všech kolech zároveň.

Parkování a vyjíždění z parkovacího místa ještě nikdy nebylo tak snadné jako u této mladoboleslavské novinky. Na přání může být Superb poprvé vybaven parkovacím asistentem Automatic Parking Assist třetí generace. Vyspělý systém vůz poloautomaticky navede do podélné mezery, umožní z ní vyjet za podpory asistentu a popředu i pozadu zajede do příčné mezery. Řidič pak musí jen přidávat plyn a brzdit.Parkovací asistent může být na přání doplněn o Intelligent Parking Assist (kontrola odstupu při parkování se sledováním okolí). O měření vzdálenosti vozu od objektů se starají senzory vpředu a vzadu. Při malém odstupu od překážky následuje akustické varování a v závislosti na odstupu se frekvence signálního tónu zvyšuje až do podoby nepřerušovaného tónu. Boční senzory rozpoznají překážky vedle vozu a při příliš malém odstupu zazní varovný tón.

Rear View Camera, nebo-li zadní parkovací kamera, umístěná v pátých dveřích, se poprvé stává součástí volitelné výbavy nového modelu Superb. Zařazením zpětného chodu se automaticky aktivuje kamera a zobrazení snímaného prostoru na displeji systému infotainmentu, který vykresluje přes obraz také dynamické stopy (naváděcí linie).

ŠKODA AUTO

Vyhledat vozidla v inzerci: Skoda

Fotografie k článku

Fotografie k článku Nová Škoda Superb je prošpikovaná asistenčními a bezpečnostními systémy Fotografie k článku Nová Škoda Superb je prošpikovaná asistenčními a bezpečnostními systémy Fotografie k článku Nová Škoda Superb je prošpikovaná asistenčními a bezpečnostními systémy Fotografie k článku Nová Škoda Superb je prošpikovaná asistenčními a bezpečnostními systémy Fotografie k článku Nová Škoda Superb je prošpikovaná asistenčními a bezpečnostními systémy Fotografie k článku Nová Škoda Superb je prošpikovaná asistenčními a bezpečnostními systémy Fotografie k článku Nová Škoda Superb je prošpikovaná asistenčními a bezpečnostními systémy Fotografie k článku Nová Škoda Superb je prošpikovaná asistenčními a bezpečnostními systémy Fotografie k článku Nová Škoda Superb je prošpikovaná asistenčními a bezpečnostními systémy Fotografie k článku Nová Škoda Superb je prošpikovaná asistenčními a bezpečnostními systémy Fotografie k článku Nová Škoda Superb je prošpikovaná asistenčními a bezpečnostními systémy Fotografie k článku Nová Škoda Superb je prošpikovaná asistenčními a bezpečnostními systémy Fotografie k článku Nová Škoda Superb je prošpikovaná asistenčními a bezpečnostními systémy Fotografie k článku Nová Škoda Superb je prošpikovaná asistenčními a bezpečnostními systémy Fotografie k článku Nová Škoda Superb je prošpikovaná asistenčními a bezpečnostními systémy
Nenechte si ujít novinky, které pro Vás připravujeme. Zadejte Váš e-mail:

Sdílet článek

Komentáře k článku:

Další články (posledních 20 z celkem 20)

17.08.2018
Mitsubishi Outlander PHEV prošel modernizací a je po všech stránkách lepší
15.08.2018
Volkswagen Grand California je revolučním kempingovým vozem s koupelnou
14.08.2018
Honda HR-V má po faceliftu a dostane nové motory
12.08.2018
Test ojetiny: Mitsubishi ASX 1.6 DI-D 4WD (video)
10.08.2018
Test ojetiny: Peugeot 307 – řada variant a příznivé ceny
07.08.2018
Test: Mitsubishi ASX Black Edition - když chcete víc za málo
06.08.2018
Na nový Peugeot Rifter stačí 390 000 Kč
04.08.2018
Na omlazený model Škoda Fabia čtvrt milionu korun nestačí
03.08.2018
Nová Honda CR-V má české ceny, konkurenci zatápí bohatou výbavou
02.08.2018
Škoda Karoq se rychle rozmnožuje - dnes tu máme verzi Sportline
01.08.2018
Škoda Karoq Scout je tady a vypadá skvěle
31.07.2018
BMW X2 25d xDrive - Více stylu, méně BMW
30.07.2018
Přijíždí Hyundai Kona v limitované edici Iron Man
29.07.2018
Falešný poplach: dieselové motory jsou v ČR stále v hledáčku kupujících
29.07.2018
Test ojetiny: Kia Sportage 1.7 CRDi 85 kW 2WD (video)
26.07.2018
Test ojetiny: Audi A6 – ve hře díky nadčasovým tvarům
25.07.2018
Druhá generace Audi Q3 je tady, vypadá jako zmenšená Q8
23.07.2018
Volkswagen Amarok V6 zvládá terén dobře
20.07.2018
Rain Man s mobilem: Jsem výborný řidič
18.07.2018
Audi Q8 má českou cenu, dva miliony stačí