Nová generace Volkswagenu Crafter je tady, v prodeji od prosince

vloženo

Volkswagen Užitkové vozy představil v Offenbachu nový model Crafter cca 350 zástupcům mezinárodních médií. Nový Crafter s celkovou hmotností až 5,5 t, větším objemem nákladového prostoru až 18,4 m3 a vysokým počtem variant poháněcího ústrojí a karosářských verzí nabízí zákazníkům individuálně přizpůsobenou funkčnost a praktická řešení pro plnění každodenních přepravních úkolů ve všech myslitelných oborech.

Nová generace Volkswagenu Crafter je tady, v prodeji od prosince Nová generace Volkswagenu Crafter je tady, v prodeji od prosince

Nový Crafter se vyznačuje zcela nově vyvinutým podvozkem s elektromechanickým posilovačem řízení, spolehlivými motory pro užitková vozidla s nižší spotřebou paliva a optimalizovanou konstrukcí pro dálkovou přepravu i městský provoz, promyšlenými řešeními pro manipulaci s nákladem, praktickými konstrukčními detaily pro výrobce nástaveb, ergonomickým pracovištěm řidiče a nadprůměrným počtem asistenčních systémů.


Nevšední je přitom skutečnost, že celkový koncept vozidla byl zcela nově vyvinut na základě konkrétních přání zákazníků, jak během slavnostní premiéry v Offenbachu přiblížil Dr. Eckhard Scholz, předseda představenstva značky Volkswagen Užitkové vozy: „Vývoj nového modelu Crafter byl jedinečnou příležitostí k tomu, abychom nemuseli přijímat žádné kompromisy a zároveň mohli využít bohaté zkušenosti, které jsme v tomto segmentu nasbírali během uplynulých desetiletí. U nového modelu Crafter došlo ke splynutí produktového zaměření a orientace na zákazníky. Toto vozidlo jsme vyvíjeli z pohledu zákazníka.“

Již na první pohled lze snadno rozpoznat, že Crafter přebírá designérský styl a příkladnou kvalitu od svého „malého bratra“, šesté generace modelu Transporter. Přestože zvenčí zaujme svým dynamickým a moderním vzhledem, nabízí zároveň také robustní vnitřní hodnoty, mezi něž patří nejvyšší možná užitečná hmotnost, ideální objem nákladového prostoru až 18,4 m3 a maximální výška nákladového prostoru 2196 mm.

Nový Crafter je nabízen v nadprůměrně vysokém početu verzí, a to i v segmentech s vysokou celkovou hmotností. Nový Crafter je jako skříňový vůz a Kombi k dispozici v různých délkách (5986 mm, 6836 mm nebo v případě skříňové verze také 7391 mm) a výškách (2355 mm, 2590 mm nebo v případě skříňové verze také 2798 mm). Nabídka navíc zahrnuje podvozky s jednoduchou nebo dvojitou kabinou o různé délce, bez nástavby i s nástavbou, jako je například valníková nástavba, skříňová nástavba nebo sklápěcí nástavba.

nový crafter

Z hlediska praktičnosti přesvědčí nový Crafter především funkčností, důmyslnými praktickými detaily a optimalizovanými rozměry. Ve verzi s pohonem předních kol nabízí nákladový prostor o objemu až 18,4 m3 při celkové hmotnosti 3,0 až 4,0 t. Přitom umožňuje využívat šířku nákladového prostoru mezi podběhy kol 1380 mm a maximální délku nákladového prostoru 4855 mm – to jsou nejlepší hodnoty v této třídě vozidel. Nakládání nového modelu Crafter je mimořádně snadné díky posuvným dveřím s šířkou vstupního otvoru 1311 mm, minimální výšce prahu nákladového prostoru 570 mm u verzí s pohonem předních kol a zadním dveřím, nabízeným na přání s úhlem otevření až 270°. Nový Crafter poskytuje chytrá řešení pro zajištění nákladu. Díky tomu lze náklad zabezpečit skutečně „ze všech stran“. Na přání mohou být totiž upevňovací kolejnice v podobě patentovaných „leteckých profilů“ integrovány do bočních stěn, dělicí stěny, stropu a podlahy.

Zcela nově vyvinutý a pečlivě nastavený podvozek disponuje komfortní přední nápravou se vzpěrami McPherson a pěti různými variantami tuhé zadní nápravy s parabolickými pružnami, které mají v závislosti na variantě progresivní charakteristiku. Poprvé nalézá v tomto segmentu uplatnění elektromechanický posilovač řízení, který zaručuje vynikající ovladatelnost, optimalizovanou obratnost a bezpečné chování vozidla při jakémkoli zatížení. Kromě toho bylo vylepšené preciznosti a citlivosti řízení dosaženo s výrazně nižší spotřebou energie, a tím i s odpovídajícím snížením emisí CO2.

Navíc byla optimalizována ergonomie pracoviště řidiče. Na přání si mohou zákazníci objednat ergonomické odpružené sedadlo s pečetí AGR („Aktion gesunder Rücken“ – Akce zdravá záda), nastavitelnou bederní opěrkou a masážní funkcí ve třech různých variantách. Nový Crafter je sériově vybaven mimo jiné elektrickým ovládáním oken, centrálním zamykáním s dálkovým ovládáním a praktickými, ergonomicky řešenými odkládacími prostory pro mobilní telefon, laptop, tablet, metr, pracovní rukavice a mnoho dalších předmětů.

Další zvýšení komfortu a bezpečnosti nabízejí asistenční systémy Díky použití elektromechanického posilovače řízení, který je v této třídě jedinečný, nabízí nový Crafter pozoruhodně vysoký počet aktivních asistenčních systémů, mezi něž patří například aktivní asistent pro jízdu v jízdním pruhu („Lane Assist“), parkovací asistent („Park Assist“) a asistent pro manévrování s přívěsem („Trailer Assist“). Nabídku rozšiřují další, z části na přání dodávané asistenční systémy: adaptivní tempomat „ACC Follow to Stop“, systém pro nouzové brzdění „Front Assist“, sériově dodávaná multikolizní brzda, rovněž sériový asistent pro jízdu v bočním větru, rozpoznávání únavy řidiče, automatické ovládání dálkových světlometů „Light Assist“ a mnoho dalších funkcí. Pasivní bezpečnostní systémy, mezi něž patří mimo jiné čelní, boční a hlavové airbagy pro řidiče a spolujezdce, jsou v novém modelu Crafter doplněny například zadní kamerou, asistentem pro sledování vozidel přijíždějících ze stran při couvání („Rear Traffic Alert“) a speciálně pro nový Crafter vyvinutým senzorovým systémem pro ochranu bočních stěn.

Nový Crafter může být vybaven různými promyšlenými detaily, které usnadňují práci výrobcům nástaveb. Na přání dodávaná univerzální podlaha nákladového prostoru je vybavena úchyty pro skříňové systémy. Díky nim je možné převzít z vozidel s leasingovým financováním nebo z předchozích modelů dosud používané skříňové systémy od všech zavedených poskytovatelů vnitřního vybavení. Nový Crafter bude také jako první vozidlo ve své třídě na přání nabízen s modulárními vedlejšími agregáty. Přímo z výroby tak může být nový Crafter na přání vybaven druhým kompresorem pro přepravu čerstvého a chlazeného zboží, druhým akumulátorem ve čtyřech variantách, druhým klimatizačním zařízením nebo druhým výměníkem tepla pro nezávislé topení poháněné palivem.

Nový Crafter kromě toho jako první nabízí také integrované rozhraní pro správu vozového parku FMS. Přímo z výroby dodávané rozhraní pro telematické funkce je kompatibilní se všemi běžnými telematickými řešeními. Díky tomu je zaručena jednoduchá integrace nového modelu Crafter do stávajících vozových parků.

new crafter

Zdokonalené motory EU6 vycházejí z modulární platformy vznětových motorů MDB a pro nový Crafter byly koncipovány speciálně s ohledem na „tvrdé“ požadavky kladené na užitková vozidla. Jedná se tak o mimořádně spolehlivé motory pro provoz na krátké i dlouhé vzdálenosti. Pro nový model Crafter zdokonalený motor 2.0 TDI „EA 288 Nutz“ je pro trhy EU6 a verze s pohonem předních kol k dispozici ve třech různých výkonových verzích: 75 kW (102 k), 103 kW (140 k) nebo jako TDI BiTurbo se 130 kW (177 k). Motor TDI se zdvihovým objemem 1968 cm3 je uložen napříč a skloněn dopředu v úhlu 8 stupňů, aby zabíral na délku méně místa, což umožnilo zvětšit nabídku prostoru pro řidiče a náklad. Všechny motory splňují emisní normu EU6 a sériově disponují systémem start/stop. Celkově tak mohla být spotřeba paliva snížena v průměru o 15 procent. Nový Crafter kromě toho boduje nízkými náklady na údržbu, opravy a výměnu dílů podléhajících opotřebení i v dlouhodobém horizontu s ohledem na celkové náklady TCO (Total Costs of Ownership).

Předprodej nového modelu Crafter bude zahájen  na konci roku 2016. Přibližně v druhé polovině roku 2017 bude nabídka rozšířena o verze s pohonem všech kol 4MOTION a motorem uloženým napříč a o verze s pohonem zadních kol a motorem uloženým podélně.

 


Vyhledat vozidla v inzerci: Volkswagen

Fotografie k článku

Fotografie k článku Nová generace Volkswagenu Crafter je tady, v prodeji od prosince Fotografie k článku Nová generace Volkswagenu Crafter je tady, v prodeji od prosince Fotografie k článku Nová generace Volkswagenu Crafter je tady, v prodeji od prosince
Nenechte si ujít novinky, které pro Vás připravujeme. Zadejte Váš e-mail:

Sdílet článek

Komentáře k článku:

Další články (posledních 20 z celkem 20)

22.06.2017
Test ojetiny: Volvo XC60 D5 - odvěký hrdina
22.06.2017
Toyota Yaris nemusí být nudná - je tu nová edice Selection Gold
21.06.2017
Nový crossover Kia Stonic bude možné koupit již v říjnu
20.06.2017
Audi R8 Spyder V10 Plus - stíhačka na léto
19.06.2017
Test: Škoda Octavia 1.8 TSI - čtyřoká volba rozumu
18.06.2017
Místo nové generace prošel Lexus CT 200h lehkou modernizací
17.06.2017
Volkswagen představil nové Polo, bude i GTI
16.06.2017
Malé SUV Hyundai Kona kompletně odhaleno, máme nové fotografie a informace
15.06.2017
BMW 330i - potomek atmosferických šestiválců
14.06.2017
Nástupce BMW 5 GT je tady, je to model 6 Gran Turismo
13.06.2017
Test ojetiny: Škoda Octavia Kombi RS 2.0 TSI - praktická ďáblice
12.06.2017
Volkswagen Arteon a jeho čtyři moderní vychytávky
10.06.2017
Kdo nejvíc škodí ovzduší: auto, letadlo, nebo sopka?
09.06.2017
Porsche 911 Turbo S Exclusive Series - jen 500 ks, cena 7 mil. Kč
09.06.2017
Škoda Kodiaq 1.4 TSI 4x4 6MT - cestou do školky
08.06.2017
Omlazený Fiat 500L je pořád stejný, má ale 40 % nových dílů
07.06.2017
Malý crossover Kia Stonic bude v prodeji ještě letos
06.06.2017
Škoda Octavia RS 245 - rychlík z Mladé Boleslavi se kompletně představuje
05.06.2017
Peugeot 308 po faceliftu - máme nové fotografie a informace
03.06.2017
BMW řady 8 zahubí řadu 6, bude i ostrá M8