Nissan Juke NISMO RS jezdí po dvou kolech jako nic

14. 07. 2015
Sdílet článek

Kaskadér Terry Grant překonal se sportovní verzí Nissanu Juke, s modelem NISMO RS vlastní rekord v nejrychleji ujeté míli po dvou kolech se čtyřkolovým vozidlem. Grant si o víkendu na akci Festival rychlosti při jízdě do vrchu na slavné trati v Goodwoodu vyhradil šest pokusů na pokoření rekordu, ale rekord se mu podařilo zlomit hned napoprvé. Dosáhl času 2 minuty a 10 sekund.

Tím překonal svůj předchozí rekord, který na Festivalu rychlosti zaznamenal v roce 2011 s modelem Nissan Juke časem 2 minuty a 55 sekund, a nastavil v této jedinečné soutěži novou laťku.

Jízda plná nebezpečných momentů byla vyvrcholením Grantova tříměsíčního tréninku a příprav. Na dalších závodištích představil Nissan další sportovní modely spolu s řadou crossoverů a elektromobilů. Stánek Nissan byl nabitý interaktivními zážitky a nabízel setkání se sportovci, kteří jsou jejími ambasadory. Jedním z nich byl i Chris Hoy, olympijský cyklista, který se stal závodním jezdcem.

Nissan rovněž rozdal tři „zlaté vstupenky" do průkopnické soutěže GT Academy, která bude usilovat o zrození dalších závodních jezdců z řad hráčů videohry Gran Turismo 6. Race camp začíná v říjnu v Abú Dhabí. Během víkendových závodů v Goodwoodu se fanoušci motoristické sportu mohli zúčastnit virtuálních závodů v hracích kabinách PlayStation. Nejlepší z hráčů pak absolvovali řadu dalších aktivit a byla s nimi vedena interview

.

Grant k tomu uvedl: „Šokovalo mě, o kolik rychlejší je Juke NISMO RS, a že jsem dokázal už tak velmi rychlý čas zkrátit o celých 45 sekund, je prostě neuvěřitelné. Zlomit rekord takovým rozdílem hned na první pokus byl skvělý start víkendu. Těším se, až budu moci zkusit, jestli dokážu zajet ještě rychleji."

Juke NISMO RS je novou sportovní verzí populárního crossoveru značky Nissan. Využívá léta zkušeností nasbíraných na závodních okruzích divizí NISMO, která obdařila model Juke výjimečným výkonem, výrazným stylem i optimálními jízdními vlastnostmi. Show s jízdou po dvou kolech byla jen jedním z vrcholů akce Festival rychlosti v Goodwoodu. Další významnou událostí byla celosvětová premiéra konceptu Juke-R 2.0 - dosud nejvýkonnější verze vozu Juke.

Na dalších závodištích představil Nissan další sportovní modely spolu s řadou crossoverů a elektromobilů. Stánek Nissan byl nabitý interaktivními zážitky a nabízel setkání se sportovci, kteří jsou jejími ambasadory. Jedním z nich byl i Chris Hoy, olympijský cyklista, který se stal závodním jezdcem.

Nissan rovněž rozdal tři „zlaté vstupenky" do průkopnické soutěže GT Academy, která bude usilovat o zrození dalších závodních jezdců z řad hráčů videohry Gran Turismo 6. Race camp začíná v říjnu v Abú Dhabí. Během víkendových závodů v Goodwoodu se fanoušci motoristického sportu mohli zúčastnit virtuálních závodů v hracích kabinách PlayStation. Nejlepší z hráčů pak absolvovali řadu dalších aktivit a byla s nimi vedena interview.