Mitsubishi Space Star má české ceny, v základu přijde na 239 850 Kč

vloženo

Novinka, která potěší zejména klidné řidiče se na český trh dostává oproti jiným trhům se zpožděním. To ovšem nevadí, pro úspěšný start má Space Star dobře zaděláno. Startuje totiž na ceně 239 850 Kč, přičemž mu nechybí nic zásadního.

Mitsubishi Space Star má české ceny, v základu přijde na 239 850 Kč Mitsubishi Space Star má české ceny, v základu přijde na 239 850 Kč

Na českém trhu jsou nabízeny tři výbavové stupně v kombinaci s motory 1,0 a 1,2 a manuální nebo automatickou převodovkou CVT


Mitsubishi Space Star bylo poprvé slavnostně odhaleno v listopadu 2015 na autosalonu v Los Angeles a následně představeno v evropské premiéře na autosalonu v Bruselu v roce 2016. Mitsubishi Space Star je výsledkem ctižádostivého projektu „Global Small“ a představuje tak svým způsobem jedinečný produkt, vyvinutý ve snaze naplnit požadavky specifické skupiny zákazníků z celého světa…a to bez ohledu na specifika krajiny, ve které se bude prodávat. Zákazníci vždy hledají stejnou kombinaci prostoru, spotřeby paliva, emisí a co nejpříznivějších provozních nákladů, ale současně odmítají pochopitelná konstrukční omezení tzv. „nízkonákladových“ produktů.

Součástí projektu Global Small je tak zbrusu nová architektura malého vozu, dva různé modely (pětidveřový hatchback Space Star a čtyřdveřový sedan Attrage), nová řada motorů, stejně tak jako nově vybudovaný závod v Thajsku s roční kapacitou přes 165 000 vozů.

Vedle průkopnických vozů i-MiEV a Outlander PHEV i jejich připravovaných sourozenců s elektrickým pohonem nebo hybridním ústrojím PHEV dokázal model Space Star zpřístupnit širší zákaznické obci po celém světě vůz s nízkými ekologickými dopady (ve smyslu spotřeby paliva a emisí CO2) – což je dalším dokladem konstrukční filozofie MMC kladoucí důraz na hospodárnost:

 • Zbrusu nová všestranná platforma Global Small
 • Dokonalejší aerodynamika (Cd = 0,27)

Snižování hmotnosti v důsledku promyšlené strategie (konstrukční optimalizace a intenzivní využití vysokopevnostní oceli – zde nad rámec obvyklého standardu 200/250 MPa) u celé konstrukce vozidla; nízká celková hmotnost již od 845 kg:

 • Rozumné rozměry (nyní 3 795 mm) při pětimístném provedení a prostorem pro nohy 1 651 mm;

Zbrusu nové lehké a hospodárné zážehové tříválce (1,0 litru / 71 k / 88 Nm, resp. 1,2 litru / 80 k / 106 Nm) využívající systém proměnného časování ventilů MIVEC (zkr. Mitsubishi Innovative Valve timing Electronic Control) a systém Auto Stop & Go, technologii inteligentního senzoru akumulátoru s funkcí rekuperačního brzdění apod. v součinnosti s neméně efektivní zbrusu novou manuální převodovkou nebo variátorem INVECS-III CVT.

1,0 MIVEC
Výkon [k/ot./min]:                             71/6000
Točivý moment [Nm/ot./min]:            88/5000
0–100 km/h [s]:                                16,7
Maximální rychlost [km/h]:                 172
Kombinovaná spotřeba [l/100 km]:    4,6 

1,2 MIVEC
Výkon [k/ot./min]:                             80/6000
Točivý moment [Nm/ot./min]:            106/4000
0–100 km/h [s]:                                12,7 (13,5)
Maximální rychlost [km/h]:                180 (173)
Kombinovaná spotřeba [l/100 km]:   4,9 (5,0)

Space Star si zachovává klíčové atributy v podobě nízké spotřeby paliva a nízkých emisí CO2, skromných provozních nákladů a velkorysého vnitřního prostoru při rozumných vnějších rozměrech. MMC však současně pečlivě sledovala reakce trhu, zejména v Evropě, kde většinu náročných zákazníků stále oslovuje automobilový segment B (malé vozy).

Mitsubishi Motors se tudíž rozhodla přiostřit u modelu Space Star jeho vnější design i celkový charakter v souladu s očekáváním zákazníků. Návrháři MMC použili podobný přístup jako u nového Outlanderu a zaměřili se na optické změny proporcí, s cílem propůjčit modelu Space Star atraktivnější vnější design a vnuknout mu dynamičtější charakter.

U základního modelu pro segment B se konstruktérům nicméně podařilo zachovat kompaktní vnější rozměry, při nepatrném nárůstu celkové délky na 3 795 mm (+85 mm) a současném zlepšení proudění vzduchu v přední i zadní části karoserie.

Zvolené řešení se odrazilo v nepatrném prodloužení předního převisu na 745 mm (+15 mm), aby byl zachován malý poloměr otáčení, který u modelu Space Star činí jen 4,6 m – včetně kapoty (nyní včetně inspirujícího vyboulení s poukazem na agilitu), horní části masky chladiče, světlometů (obrysová LED světla) a nárazníků (s výrazně širší spodní částí masky chladiče, nápadným chromovým dekorem napříč celým vozem, po stranách se zdvojeným bodcem).

Podobná kombinace úprav proporcí a optické modernizace proběhla i v zadní části vozu, kde je použit nově tvarovaný nárazník, samostatné tenké odrazky vedené v horizontální rovině a prodloužené zadní skupinové LED svítilny ve tvaru „C“ (koncová a brzdová světla); díky všem těmto změnám nyní vůz působí opticky nižší a širší. Mírné prodloužení se týká i zadního převisu (+70 mm na výsledných 600 mm).

Celkový optický efekt byl znásoben delším střešním spoilerem (vč. integrovaného třetího brzdového světla), jenž přispívá k vynikající aerodynamice tohoto vozu (koeficient Cd: 0,27).

Nyní opticky výraznější Space Star se může spolehnout i na nová kola se širokými paprsky (14 nebo 15"), která umocňují nový dynamický charakter a lépe než u předchůdce vyplňují podběhy kol: Nový nápaditější charakter je v neposlední řadě podtržen i nabídkou dvou nových odstínů laku: červená Wine (s perleťovým efektem) a oranžová Sunrise (metalická).

Oživený smysl pro vnímanou kvalitu, čerpající z rozsáhlé modernizace vnějšího designu, se promítl i do interiéru modelu Space Star – v reakci na přání evropských zákazníků. Patří sem mj.:

 • Nové čalounění sedadel z jemné látky s prostorovým efektem a kontrastními stehy (buďto čistě černé, nebo v barevné kombinaci černá / slonovina);
 • Nový volant s dekory v klavírním černém laku a chromovými akcenty, nový ergonomický tvar s vybráním pro prsty, věnec obšitý kůží;
 • Subtilnější design přístrojového panelu s bílým podsvícením (namísto oranžového), cejchování kruhových stupnic v bílém odstínu na černém pozadí (namísto modré na černé), chromový kroužek kolem ukazatelů, nové prvky (indikátor venkovní teploty a funkce varování před námrazou na digitálním displeji, varovná kontrolka obrysových světel);

Nově se objevují další prvky výbavy:

 • Odkládací schránka ukrytá pod podlahou zavazadelníku (vyšší bezpečnost) – po sklopení opěradel zadních sedadel navíc zůstává rovná podlaha bez schodu;
 • Nyní v nabídce tuner s podporou digitálního vysílání (DAB).

Space Star s ostřejšími tvary nabízí přepracovaný podvozek, který se lépe vyrovná s nároky motoristů mimo teritorium města či předměstí, pro které byl původně navržen. Optimalizací tuhosti pružin a tlumicí síly u tlumičů odpružení při současném zvýšení tuhosti přední části vozu se podařilo zlepšit jízdní chování i stabilitu a potlačit naklánění karoserie. Úprava kalibrace elektrického posilovače řízení se odrazila ve vyšší přesnosti a lepším ovládání vozu. V základní výbavě všech provedení nyní najdeme systém pro snadné rozjíždění do kopce (HSA), který je k dispozici i u vozů s manuální převodovkou.

Společnost Mitsubishi Motors pokračuje v postupném uvádění svých řešení on-line propojení automobilů. Space Star se tak stává dalším modelem Mitsubishi, který se bude nabízet s multifunkční navigací GPS (vč. podpory propojení s chytrými telefony), označovanou jako MGN.

Špičkový (nicméně cenově dostupný) systém MGN byl navržen tak, aby vyhovoval co nejširšímu spektru uživatelů a nejrůznějším způsobům použití. Má podobu širokoúhlého LCD displeje 6,5" (800x480 mm) a jednotky DVD zabudované do středové konzoly. Najdeme zde velká dotyková tlačítka s ergonomickým ovládáním.

Systém MGN podporuje technologii Apple CarPlay, a umožňuje tak zákazníkům chytřeji a bezpečněji používat iPhone během jízdy. Prostřednictvím CarPlay je možné zobrazovat pokyny navigace, volat, odesílat a přijímat zprávy nebo poslouchat hudbu bez zbytečného odvádění pozornosti od řízení.

Systém MGN také podporuje technologii Android Auto™, včetně hlasového systému Google Voice.

(Konektivita systému MGN v neposlední řadě podporuje i širokou škálu multimediálních funkcí, ať již současných (USB, iPod, Bluetooth®, DAB atd.), nebo uváděných v blízké budoucnosti (streaming dat z internetu, podcasty, rozpoznávání hlasu na bázi cloudu atd.)

Bohatá základní výbava zahrnuje následující položky:

 • 6x airbag (čelní, boční i zadní)
 • ABS + BAS
 • Stabilizační systém ASC
 • Systém řízení trakce TCL
 • Systém signalizace nouzového brzdění ESS
 • Systém rozjezdu do kopce HSA
 • Palubní počítač
 • Manuální klimatizace
 • Elektricky ovládaná okna a zrcátka
 • Audiosystém s CD / MP3 přehrávačem, AUX a USB vstupy

redakce, Mitsubishi

Vyhledat vozidla v inzerci: Mitsubishi

Fotografie k článku

Fotografie k článku Mitsubishi Space Star má české ceny, v základu přijde na 239 850 Kč Fotografie k článku Mitsubishi Space Star má české ceny, v základu přijde na 239 850 Kč Fotografie k článku Mitsubishi Space Star má české ceny, v základu přijde na 239 850 Kč Fotografie k článku Mitsubishi Space Star má české ceny, v základu přijde na 239 850 Kč Fotografie k článku Mitsubishi Space Star má české ceny, v základu přijde na 239 850 Kč Fotografie k článku Mitsubishi Space Star má české ceny, v základu přijde na 239 850 Kč Fotografie k článku Mitsubishi Space Star má české ceny, v základu přijde na 239 850 Kč Fotografie k článku Mitsubishi Space Star má české ceny, v základu přijde na 239 850 Kč
Nenechte si ujít novinky, které pro Vás připravujeme. Zadejte Váš e-mail:

Sdílet článek

Komentáře k článku:

Další články (posledních 20 z celkem 20)

14.01.2019
Toyota GR Supra - legenda se vrací a my o ní víme vše podstatné
11.01.2019
Test: Mitsubishi Space Star - jednoduchý a levný
10.01.2019
Peugeot 2008 slaví milion vyrobených kusů
08.01.2019
Suzuki Swift Sport je tady a nestojí ani půl milionu
07.01.2019
Test ojetiny: Volkswagen Golf V – pátá generace úspěchu
04.01.2019
BMW Individual M850i xDrive Coupé Night Sky - krása vesmírná
29.12.2018
Test ojetiny: Citroën C4 – auto dvou tváří
22.12.2018
Volkswagen Golf GTI TCR přichází na český trh
20.12.2018
Test: Mazda 2 není malé auto jen pro ženy
07.12.2018
Škoda Scala má po oficiální premiéře
06.12.2018
Renault Captur má nový motor 1,3 TCe
04.12.2018
Seat Tarraco v prodeji, české ceny začínají na 762 900 Kč
03.12.2018
Test ojetiny: Chevrolet Kalos – levný konkurent Fabie
20.11.2018
Kia ProCeed: Shooting brake ze Žiliny začal sjíždět z výrobních linek
17.11.2018
Omlazená Kia Optima startuje na 719 980 Kč, elektrifikovaná verze stojí přes milion
16.11.2018
Rodina Toyota Corolla se rozšiřuje o nový sedan
15.11.2018
Test ojetiny: Ford Focus – král zatáček se stále líbí
15.11.2018
Lexus ES 300h míří do Česka. Předprodej nového modelu zahájen
14.11.2018
Buďte vidět, české silnice se noří do tmy
13.11.2018
Test ojetiny: Peugeot 407 – elegantní kabát s lákavou cenovkou