Kopecký vyhrál o chlup maďarskou rally

vloženo

Fantastická soutěž s nervy drásajícím závěrem byla víkendová Mecsek Rally v okolí maďarského města Pécs. Nejtěsnějším vítězstvím v historii šampionátu IRC zvítězil Jan Kopecký z továrního týmu ŠKODA Motorsport na voze ŠKODA Fabia Super2000 před Thierry Neuvillem na Peugeotu o neskutečných 0.8 sekundy! Třetí místo obsadil Freddy Loix na další Fabii. Kopecký se posunul do čela hodnocení IRC, ŠKODA si upevnila vedoucí pozici ve značkách.

Kopecký vyhrál o chlup maďarskou rally Kopecký vyhrál o chlup maďarskou rally

Soutěž začala v pátek úvodním městským prologem (1,2 km) v centru města Pécs, jeho výsledky se však do celkového hodnocení soutěže nepočítaly. Sobotní i nedělní etapa se jela za slunečného počasí, modré oblohy, teplot přes 30 stupňů Celsia a rychlostních průměru přesahujících 120 km/h. Celá soutěž se nesla především ve znamení souboje Jana Kopeckého a Andrease Mikkelsena na vozech ŠKODA Fabia Super 2000. Sobotní etapa, jež byla zkrácena o poslední erzetu, končila rozdílem 8.7 sekund mezi oběma jezdci. Souboj Mikkelsena s Kopeckým pokračoval i v nedělní závěrečné etapě, ve které Mikkelsen stále navyšoval náskok a nezadržitelně se blížil ke svému prvnímu vítězství v IRC. V předposlední rychlostní zkoušce však Mikkelsen vyletěl z trati a soutěž pro něj skončila. Na první místo se tak posunul Kopecký a ve strhujícím závěru odolal mocně finišujícímu Neuvillovi o 0.8 sekundy! Skvělé páté místo obsadil při své IRC premiéře Hermann Gassner z týmu Red Bull ŠKODA, před ním byla jen kompletní špička IRC.

Michal Hrabánek, šéf týmu ŠKODA Motorsport: „Blahopřeji Honzovi a Petrovi k jejich druhému letošnímu vítězství – soutěž byla dramatická stejně jako ve Zlíně. Velmi nás mrzí vypadnutí Andrease, měl nakročeno ke skvělému výsledku. Získali jsme i důležité body do hodnocení značek a Jan Kopecký je nyní v čele celé IRC, takže můžeme být v tuto chvíli spokojeni. Závěr sezóny však bude s ohledem na koeficienty posledních dvou soutěží ještě hodně zajímavý a napínavý.

Jan Kopecký:Určitě si zde zasloužil vyhrát Andreas, byl nejrychlejší ze všech. My jsme měli štěstí, i to je však k závodění potřeba. Nyní jsme v čele šampionátu IRC, což je velmi pozitivní do závěrečné fáze seriálu.“

Freddy Loix:Soutěž jsme rozjeli dobře, pak jsme však začali ztrácet, a přestože jsme se opravdu snažili a auto fungovalo výtečně, na lepší umístění to nestačilo. Nyní nás čeká Rally San Remo, to je má oblíbená soutěž, věřím, že na ní budeme úspěšnější.“

Mecsek Rallye, výsledky:
1. Kopecký, Starý (ČR/Škoda Fabia S2000) 2:00:06,7,
2. Neuville, Gilsoul (Belg./Peugeot 207 S2000) -0,8,
3. Loix, Miclotte (Belg./Škoda Fabia S2000) -1:00,0,
4. Bouffier, Panseri (Fr./Peugeot 207 S2000) -1:35,6,
5. Gassner, Gottschalk (Něm./Škoda Fabia S2000) -2:35,6,
6. Aschenbrenner, Pikóová (Maď./Mitsubishi Lancer Evo IX) -2:38,2.

Fotografie k článku

Fotografie k článku Kopecký vyhrál o chlup maďarskou rally Fotografie k článku Kopecký vyhrál o chlup maďarskou rally Fotografie k článku Kopecký vyhrál o chlup maďarskou rally