Honda NSX v prodeji již počátkem příští roku

vloženo

Společnost Honda začne dodávat zákazníkům hybridní sportovní supervůz NSX na počátku roku 2016. Model NSX, jehož účelem je vnést do segmentu supervozů „nový sportovní zážitek“, překonává stávající představy o supervozech stejně, jako první generace před čtvrtstoletím.

Honda NSX v prodeji již počátkem příští roku Honda NSX v prodeji již počátkem příští roku

Model Honda NSX je poháněn zcela novou hnací jednotkou – DOHC biturbo motorem V6 s uspořádáním do 75 stupňů v kombinaci s devítistupňovou dvouspojkovou převodovkou (DCT) a třemi elektromotory. Tato sportovní hybridní technologie je umístěna na tuhém a velmi lehkém podvozku, při jehož výrobě byly vůbec poprvé použity nové materiály a výrobní procesy. Nová generace NSX představuje koncept „člověkem řízeného supervozu“, který ve všech ohledech svého designu klade na první místo řidiče a je neobyčejně intuitivní a bezprostředně citlivý na reakce řidiče díky své špičkové hnací jednotce, karosérii a podvozku.


Model NSX byl vyvinut pod heslem „Výkon díky přesnosti“ jako jedinečná ukázka výkonnosti a prestiže společnosti Honda. Vývoj modelu Honda NSX 2015 začal od píky a vyžádal si téměř tři roky intenzivního vývoje globálního konstrukčního a technického týmu, který byl realizován ve vývojovém centru společnosti Honda v Raymondu v americkém státě Ohio.Design
Karosérie se vyznačuje klasickými nízkými a širokými tvary, ostře řezanými plochami, agresivním čelním designem a zadními světly, která vzdávají čest původnímu modelu NSX.

Pozoruhodný boční sací otvor a „plovoucí“ zadní sloupek přivádějí vzduch k motoru umístěnému uprostřed a směrují proud vzduchu přes záď vozu pro zvýšení přítlaku. Pro zabudování nového podélně orientovaného motoru a převodovky byl sériový model prodloužen o 79 mm a rozšířen o 25 mm v porovnání s konceptem NSX, který byl poprvé představen v roce 2013, díky čemuž je kabina vozu umístěna o něco více dopředu

Každý prvek designu karosérie byl pečlivě přizpůsoben celkové aerodynamice jak z hlediska zvýšení stabilizačního přítlaku, tak z hlediska chlazení systémů vozu. Model NSX absolvoval rozsáhlá testování ve špičkovém firemním aerodynamickém tunelu v Raymondu v americkém státě Ohio, což vedlo k řadě podstatných změn od konceptu ke konečnému designu karosérie. Mezi tyto změny patří upravené průduchy v kapotě, nové průduchy v upevnění předních blatníků, upravené boční sací otvory a optimalizovaný zadní spojler.

Kabina zaměřená na řidiče
V souladu s vývojovým konceptem „člověkem řízeného supervozu“ byl vnitřek modelu NSX navržen s nekompromisním zaměřením na řidiče. „Kabina pro řidiče“ této novinky poskytuje výjimečné ovládání, viditelnost a vybavení a zároveň zůstává věrná odkazu legendárního původního modelu NSX. Ačkoli základ z původního modelu NSX přetrvává, technologie a techniky, použité k dosažení tohoto cíle v tomto zcela novém modelu, značně pokročily a splňují očekávání extrémního výkonu moderního supervozu.

Interiér modelu NSX nabízí vynikající výhled vpřed, jednoduché a intuitivní ovládání a špičkovou ergonomii. Například přední sedadla se vyznačují pohodlím a snadným přístupem pro řidiče a spolujezdce.

Přístrojová deska modelu NSX je vybavena dynamickým TFT displejem, který zobrazuje různé kategorie dat a nastavení vozidla podle výběru řidiče prostřednictvím kruhového ovladače systému IDS na středové konzole. Vzhledem k tomu, že slouží k ovládání tohoto výkonného informačního systému řidiče, je zcela logické, že se tlačítko Power, které slouží k aktivaci sportovní hybridní hnací jednotky, nachází uprostřed tohoto kruhového ovladače.

Pod palubní deskou potaženou kůží se skrývá nezakrytá střední část rámu – funkční strukturní prvek podvozku.Velmi tenký a přitom velmi pevný design předního sloupku a nízko umístěná přístrojová deska umožňují maximální výhled řidiče na vozovku.

Sportovní hybridní hnací jednotka

V souladu se základní filozofií původního modelu NSX je nová generace zkonstruována tak, aby přinášela nové zážitky ze sportovní jízdy: díky výjimečně intuitivní a důvěryhodné zpětné vazbě umožňuje maximální využití schopností řidiče.

Technici společnosti Honda využili firemní zkušenosti s mnoha technologiemi pokročilých hnacích jednotek a dynamiky podvozku a vytvořili nejsofistikovanější, technologicky nejvyspělejší a nejinteligentnější hnací jednotku v segmentu .Vývojový tým využil konkrétně své rozsáhlé technické zkušenosti s vysoce výkonnými motory a s technologiemi hybridních elektromotorů a také dvacetileté zkušenosti se špičkovými technologiemi dynamického variabilního rozdělování točivého momentu, včetně systému SH-AWD (Super-Handling All-Wheel Drive).

Srdcem silou modelu NSX je zcela nový uprostřed umístěný DOHC V6 motor s rozevřením válců 75 stupňů se dvěma turbodmychadly zkombinovaný se speciálně vyvinutou devítistupňovou převodovkou DCT.

Motor V6 využívá kompaktní ventilový rozvod inspirovaný závodními motory a mazání se suchou klikovou skříní pro snížení těžiště. Zcela nová devítistupňová převodovka DCT umožňuje rychle měnit rychlostní stupně.

Zadní elektromotor pro přímý pohon umístěný mezi motorem a převodovkou, podporuje akceleraci, brzdění a zlepšuje průběh řazení. Přední kola modelu NSX pohánějí dva nezávislé elektromotory o vysokém výkonu, které poskytují okamžitou odezvu točivého momentu a dynamickou distribuci točivého momentu zleva doprava.

Kromě vylepšování akcelerace a brzdění využívá model NSX své přední elektromotory k dynamickému rozdělování točivého momentu. Výsledkem je okamžitý odpich a citlivost řízení, které jakoby předvídá záměry řidiče. Model NSX prošel intenzivním testováním na několika nejnáročnějších sportovních okruzích světa, včetně slavného okruhu Nürburgring Nordschleife.Pokročilá karosérie z více materiálů

Rovněž v souladu s odkazem původního modelu NSX – prvního celohliníkového supervozu na světě – je nový model NSX opatřen inovativní novou vícemateriálovou karosérií, při jejíž výrobě byly vůbec poprvé použity nové materiály a výrobní procesy.

Karosérie modelu NSX využívá prostorový rám – vnitřní rám z hliníku, vysokopevnostní oceli a dalších pokročilých materiálů. Tato zcela tuhá struktura, která je ukotvena k podlaze z uhlíkových vláken a která rovněž využívá pokročilé spojovací technologie, zcela eliminuje torzní a ohybové síly.

Při výrobě modelu NSX se vůbec poprvé využívá nová technologie odlévání, která kombinuje flexibilitu konstrukce a výroby procesu odlévání s vlastnostmi kovaného materiálu, což umožňuje značné snížení hmotnosti. Plechy karosérie jsou vytvořeny z kombinace hliníku a materiálu SMC (Sheet Moulding Composite).Vyspělá sportovní ústrojí pro úchvatný dynamický výkon
Vyspělé sportovní pohonné ústrojí modelu NSX představující středově umístěný motor, dva přední motory, sportovní hybridní baterie a řídící jednotka pohonu, která je umístěna tak, aby těžiště bylo co nejníže směrem ke středu vozu pro další vylepšení vyvážení a dynamické odezvy. Díky koncepci této výbavy a lehké karosérie má model NSX nejnižší těžiště ve své třídě.

Model NSX je vybaven celohliníkovým předním a zadním zavěšením a jeho vysoký výkon se přenáší na vozovku prostřednictvím vysoce výkonných pneumatik ContiSportContact™ – 245/35Z R19 vpředu a 295/30Z R20 vzadu – nasazených na 19 x 8,5palcových předních a 20 x 11palcových zadních kolech z hliníkové slitiny.

Účinný a spolehlivý brzdný výkon zajišťují šestipístové přední a čtyřpístové zadní monoblokové třmeny, které svírají velmi účinné uhlíkokeramické brzdové kotouče.

Ovládání je výrazně optimalizováno systémem Sport Hybrid SH-AWD (Sport Hybrid Super-Handling All Wheel Drive), který bleskově reaguje na veškeré operace řidiče – řízení, brzdění a akcelerování – společně se zajišťováním stability, řízením a spouštěním pohonu obou náprav. Systém aktivního brzdění (AHA) mírně přibrzďuje jednotlivá kola pro dodatečnou optimalizaci a dynamickou stabilitu.

Systém IDS NSX nabízí režimy Quiet, Sport, Sport+ a Track. Tento systém upravuje zpětnou vazbu spalovacího motoru, elektromotoru, převodovky a podvozku a také hlučnost motoru na základě požadavku řidiče a jízdních podmínek. Režim Quiet umožňuje jezdit nízkou rychlostí na krátké vzdálenosti pouze s elektromotorem. Když řidič přejde z režimu Sport do režimu Sport+ a dále do režimu Track, dynamická reakce vozidla se prudce zostří; v režimu Track model NSX naplno představuje své výkonové možnosti.

Model NSX je rovněž vybaven funkcí kontroly trakce, která s využitím spalovacího motoru a tří elektromotorů umožňuje dosáhnout akceleraci z místa.Nový výrobní závod
Model NSX se bude vyrábět exkluzivně v závodě PMC (Performance Manufacturing Centre) v Marysvillu ve státě Ohio, kde bude přibližně 100 vysoce kvalifikovaných specialistů na malé série provádět výrobu celé karosérie, lakování a konečnou montáž.

Provozovna PMC a její postupy byly vyvinuty tak, aby ideálně kombinovaly řemeslnou zručnost a technologii v novém přístupu k výrobě. Vlastní výrobou karosérie si společnost Honda udržuje maximální kontrolu nad celkovou kvalitou karosérie, včetně důležité pevnosti, přesnosti odpružení, sestavení a povrchové úpravy od výroby po konečné sestavení.

Výrobní tým PMC bude využívat moderní postupy pro zajištění nové generace řemeslného provedení a špičkové světové kvality v prostředí specializované výroby supervozu.

Honda Motor Europe

Vyhledat vozidla v inzerci: Honda

Fotografie k článku

Fotografie k článku Honda NSX v prodeji již počátkem příští roku Fotografie k článku Honda NSX v prodeji již počátkem příští roku Fotografie k článku Honda NSX v prodeji již počátkem příští roku Fotografie k článku Honda NSX v prodeji již počátkem příští roku Fotografie k článku Honda NSX v prodeji již počátkem příští roku Fotografie k článku Honda NSX v prodeji již počátkem příští roku Fotografie k článku Honda NSX v prodeji již počátkem příští roku
Nenechte si ujít novinky, které pro Vás připravujeme. Zadejte Váš e-mail:

Sdílet článek

Komentáře k článku:

Další články (posledních 20 z celkem 20)

22.03.2018
Test: Volkswagen Tiguan Allspace - dává smysl s benzínem?
20.03.2018
Citroën C4 Cactus je komfortnější a můžete ho mít od 349 900 Kč
14.03.2018
Test ojetiny: Peugeot 301 – komfortní a odolný podvozek
08.03.2018
Test: Hyundai i30 Fastback - sexy zadeček za dobré peníze
06.03.2018
Kia Ceed Sportswagon má kufr velký jako Octavia
05.03.2018
Auta na Olympiádě 2018: přehlídka futuristických technologií v akci
28.02.2018
Test ojetiny: Chevrolet Lacetti – volba rozumu
27.02.2018
Ateca Cupra je první model nové značky a má parametry supersportu
21.02.2018
Opel Combo Life - Berlingo s bleskem ve znaku
20.02.2018
Sportovně založený Volkswagen Polo R-Line přijde na 407 900 Kč
19.02.2018
Volvo XC40 nově s benzínovým tříválcem
16.02.2018
Test ojetiny: Ford Focus – druhá generace úspěchu
15.02.2018
Třetí generace Citroënu Berlingo oficiálně, je to rodinný ideál
14.02.2018
Nové BMW X4 je lehčí a nižší
09.02.2018
Ford KA+ nově jako crossover v provedení Active
08.02.2018
Modernizace Škody Fabia vzala diesely a přinesla nové vychytávky
06.02.2018
Nový Mercedes-Benz A je větší a inteligentnější
05.02.2018
Je rychlejší Seat Leon Cupra nebo oštěp Barbory Špotákové?
03.02.2018
Peugeot 308 bude mít osmistupňový automat, připlatíte za něj 55 tisíc
02.02.2018
Hyundai odhalil design nového Santa Fe