Citroën C1 přijíždí ve speciální oplastované edici Urban Ride

vloženo

Citroën C1 vstupuje do jara 2018 ve znamení obnovy. Speciální edice Urban Ride byla po stránce vzhledu inspirována vozy kategorie SUV. V praxi se i nadále jedná o malý hatchback určený do měst. K dostání bude s jediným agregátem - tříválcovým litrovým motor VTi od Toyoty ve spojení s manuální nebo pilotovanou převodovkou.

Citroën C1 přijíždí ve speciální oplastované edici Urban Ride Citroën C1 přijíždí ve speciální oplastované edici Urban Ride

Snadno ovladatelný Citroën C1, který od svého uvedení do prodeje registruje více než milión prodaných vozů, vstupuje do jara 2018 pln svěžesti a optimismu. Vůz, který hraje klíčovou roli v dostupné, pohodlné a pohodově městské mobilitě, nyní vylepšil svou nabídku a posílil tak svou atraktivitu. Získal nové logo ve formě upravených stylizovaných šípů, interiér nabízí nové styly tvořené kombinací nových barev a materiálů. Podporuje řidiče, aby se projížděli městem v klidu a bez obav, nabízí jim nové možnosti s novým technologickým vybavením, lepší celkový komfort a nové motory Euro 6.d-TEMP. S využitím těchto novinek a mnoha aspektů svého hravého charakteru rozšiřuje rovněž svou nabídku o novou speciální edici. Odvážnější a odvázanější C1 Urban Ride evokuje dobrodružství prostřednictvím dynamických linií s ochrannými prvky karoserie.


Za energickým vzhledem a nezbedným pohledem se skrývá hravé městské auto, v němž vás čeká řada překvapení. Díky kompaktním rozměrům (346 cm) a snadné ovladatelnosti (poloměr otáčení 4,8 m) je velmi mrštné, a tedy ideální pro jízdu v městském provozu, současně je uživatelsky přívětivé, nabízí velmi dobře přístupný zavazadlový prostor (od 196 do 780 litrů v závislosti na konfiguraci) a je také velmi univerzální díky komfortnímu odpružení, velmi kvalitním sedadlům a dokonalé jízdní stabilitě. Dokáže se přizpůsobit veškerým požadavkům řidičů a cestujících, a to bez ohledu na sezónu: v nabídce je tří a pětidveřová verze, hatchback nebo verze se stahovací střechou „Airscape“.

Citroën C1 představuje nové a dostupné řešení městské mobility inspirované zákazníky a jejich životním stylem a nyní posiluje své přednosti a přináší nové styly vytvářené barvami a materiály, větší komfort, nové prvky bezpečnostní výbavy, nové možnosti konektivity usnadňující každodenní život a motor nové generace!

Nová image značky: Citroën C1 si zachovává svůj hravý a odvážný vzhled a potvrzuje svou jedinečnou atraktivitu, kdy přebírá novou image značky Citroën, jež se objevuje u všech nových vozů. Prosklené víko zavazadlového prostoru získalo nové lišty ve tvaru stylizovaných šípů a nový podpis Citroën nad otevíráním víka. Název „C1“ v novém písmu Citroën je umístěn dole vpravo.

Nové styly vytvářené barvami a materiály: modelová řada Citroën C1 získala nové příplatkové i sériové styly interiéru, které jsou výsledem práce týmů pod vedením společnosti Hélène Veilleux, vedoucí oddělení barev a materiálů značky Citroën. Z 8 odstínů karoserie vozu Citroën C1 jsou 2 nové nabízejících eleganci a svěžest: Nude nahrazuje Červenou Jelly a Modrá Calvi nahrazuje Modrou Smalt. U dvoubarevných kombinací se rovněž objevují dva nové odstíny spojené se střechou v černé Caldéra. Celkem tak mají zákazníci k dispozici 32 různých kombinací zahrnující jednobarevné a dvoubarevné verze hatchbacku a verze se stahovací střechou. Interiér vozu Citroën C1 také nabízí bohaté možnosti personalizace. Nabídka se rozšiřuje o nové látkové čalounění Modrá Square a nové dekory palubní desky: pakety Metropolitan Gray a Urban Blue. Řidiči tak mají za volantem vozu Citroën C1 mnoho možností volby svého osobního stylu.

Nové technologie: Citroën C1 jde s dobou a zcela v souladu s programem Citroën Advanced Comfort® nabízí pohodu a relaxaci na palubě. V každodenním používání se to projevuje především vynikajícím komfortem a až 6 podpůrnými prvky řízení (Active City Brake, pomoc při rozjezdu ve svahu (Hill Start Assist), varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu, zpětná parkovací kamera, hands free přístup a startování). V roce 2018 budou doplněny nové technologie reagující na potřeby městské mobility a konektivity. Mezi ně patří: systém rozpoznání dopravního značení s doporučenou rychlostí a větší kompatibilita systému Mirror Screen (Apple Car Play™, Android Auto a Mirror Link®) umožňující uživateli replikovat displej mobilního telefonu na 7" dotykovém displeji.

Nejnovější generace motorů Euro 6.d-TEMP: nová řada C1 reaguje na novou emisní normu a svou nabídku zaměřuje na jediný motor, tříválcový jednolitrový motor VTi Toyota. Je silnější, jeho výkon je nyní 72 k (oproti současnému výkonu 68 k). Motor je k dispozici s manuální převodovkou (VTi 72 BVM a VTi 72 S&S BVM) a s pilotovanou převodovkou (VTi 72 ETG) – v závislosti na trhu.

Z hlediska vzhledu klade Citroën C1 Urban Ride velký důraz na personalizaci. Robustní a sportovní vzhled městského vozu zajišťují vnější zpětná zrcátka v odstínu Černá Caldéra, tónovaná boční okna a okno víka zavazadlového prostoru a vzhled karoserie. Ten klade důraz na velké podběhy kol s rozšířenými matně černými blatníky, které se přímo inspirovaly koncepčním vozem. Litá 15" kola PLANET Black se středy kol v odstínu Červená Sunrise, podtrhují jeho dynamický a exkluzivní charakter. Tato kombinace zvyšuje dynamiku tvaru C1 a dokonale ladí s novým odstínem karoserie Modrá Calvi. K dispozici jsou i další odstíny: Šedá Gallium, Šedá Carlinite, Černá Caldéra, Bílá Lipizan (sériový odstín). K této speciální edici patří i specifická lepicí fólie na zadních postranních okénkách s geometrickými šedými a oranžovými motivy.

Stejná šedá a oranžová se objevuje i na ozdobných prvcích v kabině vozu. Paket Pack Color „Urban Ride“ vytváří originální prostředí, které ještě posiluje soulad mezi zpracováním barev a materiálů v interiéru a exteriéru. Citroën C1 Urban Ride nabízí specifický styl kabiny zahrnující modré látkové čalounění Square a oranžové prvky na panelu multimediálního systému a liště na palubní desce. Manžeta řadicí páky a kryty výstupů vzduchu jsou leskle černé. Na palubní desce byla použita specifická lepicí fólie a tato speciální edice nabízí rovněž koberečky se štítkem „Urban Ride“.

Citroën C1 má velkou kapacitu zavazadlového prostoru od 196 litrů do 780 litrů, v závislosti na konfiguraci zadního sedadla. Najdeme v něm také řadu odkládacích přihrádek, do přihrádky před sedadlem spolujezdce se vejde litrová láhev, jsou tu i držáky na kelímky s pitím. Speciální edice Urban Ride je k dispozici v pětidveřové verzi jako hatchback.

Za příplatek je v nabídce paket Komfort zahrnující automatickou klimatizaci a automatické rozsvěcování světel, a paket Paket Bezpečnost obsahující systém Active City Brake, systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu a systém snímání dopravních značek se zobrazením povolené rychlosti.

Citroën C1 Urban Ride pohání motory splňující normu Euro 6.d-TEMP: benzinový motor, který může být spojen s manuální (VTi 72 BVM) nebo pilotovanou převodovkou (VTi 72 ETG).


redakce

Vyhledat vozidla v inzerci: Citroen

Fotografie k článku

Fotografie k článku Citroën C1 přijíždí ve speciální oplastované edici Urban Ride Fotografie k článku Citroën C1 přijíždí ve speciální oplastované edici Urban Ride Fotografie k článku Citroën C1 přijíždí ve speciální oplastované edici Urban Ride Fotografie k článku Citroën C1 přijíždí ve speciální oplastované edici Urban Ride Fotografie k článku Citroën C1 přijíždí ve speciální oplastované edici Urban Ride Fotografie k článku Citroën C1 přijíždí ve speciální oplastované edici Urban Ride Fotografie k článku Citroën C1 přijíždí ve speciální oplastované edici Urban Ride Fotografie k článku Citroën C1 přijíždí ve speciální oplastované edici Urban Ride Fotografie k článku Citroën C1 přijíždí ve speciální oplastované edici Urban Ride Fotografie k článku Citroën C1 přijíždí ve speciální oplastované edici Urban Ride Fotografie k článku Citroën C1 přijíždí ve speciální oplastované edici Urban Ride Fotografie k článku Citroën C1 přijíždí ve speciální oplastované edici Urban Ride Fotografie k článku Citroën C1 přijíždí ve speciální oplastované edici Urban Ride Fotografie k článku Citroën C1 přijíždí ve speciální oplastované edici Urban Ride Fotografie k článku Citroën C1 přijíždí ve speciální oplastované edici Urban Ride Fotografie k článku Citroën C1 přijíždí ve speciální oplastované edici Urban Ride Fotografie k článku Citroën C1 přijíždí ve speciální oplastované edici Urban Ride Fotografie k článku Citroën C1 přijíždí ve speciální oplastované edici Urban Ride Fotografie k článku Citroën C1 přijíždí ve speciální oplastované edici Urban Ride Fotografie k článku Citroën C1 přijíždí ve speciální oplastované edici Urban Ride Fotografie k článku Citroën C1 přijíždí ve speciální oplastované edici Urban Ride Fotografie k článku Citroën C1 přijíždí ve speciální oplastované edici Urban Ride Fotografie k článku Citroën C1 přijíždí ve speciální oplastované edici Urban Ride
Nenechte si ujít novinky, které pro Vás připravujeme. Zadejte Váš e-mail:

Sdílet článek

Komentáře k článku:

Další články (posledních 20 z celkem 20)

07.12.2018
Škoda Scala má po oficiální premiéře
06.12.2018
Renault Captur má nový motor 1,3 TCe
04.12.2018
Seat Tarraco v prodeji, české ceny začínají na 762 900 Kč
03.12.2018
Test ojetiny: Chevrolet Kalos – levný konkurent Fabie
20.11.2018
Kia ProCeed: Shooting brake ze Žiliny začal sjíždět z výrobních linek
17.11.2018
Omlazená Kia Optima startuje na 719 980 Kč, elektrifikovaná verze stojí přes milion
16.11.2018
Rodina Toyota Corolla se rozšiřuje o nový sedan
15.11.2018
Test ojetiny: Ford Focus – král zatáček se stále líbí
15.11.2018
Lexus ES 300h míří do Česka. Předprodej nového modelu zahájen
14.11.2018
Buďte vidět, české silnice se noří do tmy
13.11.2018
Test ojetiny: Peugeot 407 – elegantní kabát s lákavou cenovkou
12.11.2018
Víte, co všechno dnes umí nejlepší autokamera?
11.11.2018
Test ojetiny: Ford Fusion 1.4i (video)
08.11.2018
Mitsubishi Space Star má české ceny, v základu přijde na 239 850 Kč
07.11.2018
Jak bude vypadat interiér Škody Scala a jak velký bude mít kufr?
04.11.2018
Nový Peugeot Partner je tady, ceny od 390 000 Kč
01.11.2018
Připravte si 1,2 milionu korun, Cupra Ateca je tady!
31.10.2018
Test ojetiny: Renault Modus – vzácný návštěvník bazaru
30.10.2018
Jak nejlépe připravit auto na zimu a tuhé mrazy?
25.10.2018
Model T-Cross představen, je to nejmenší SUV Volkswagenu