Proč dovoz auta z Německa

Proč koupit ojeté auto v Německu a ne v ČR? Existuje několik důvodů, proč tak učinit. Možná tím nejdůležitějším důvodem je skutečný stav tachometru. V ČR je v současnosti nejvíce řešeným problémem právě stáčení kilometrů. Podle některých průzkumů má u nás pozměněný tachometr skoro polovina automobilů. Důvodů, proč dovézt auto z Německa je samozřejmě více.

Ještě jednou o stáčení tachometrů

Stáčení tachometru je v Německu trestný čin. Ovšem i tam jsou podvodníci a je možné se s tímto nešvarem setkat. Většina vozidel má však skutečný stav kilometrů a podle toho se také stanovuje cena vozidel. Ceny automobilů jsou stejné nebo o něco vyšší než v ČR.

Proč koupit ojeté auto v Německu a ne v ČR?

Pravidelný servis - kvalitní vozy

Vozidla jsou pravidelně servisována v autorizovaných servisech s pravidelnými prohlídkami. Opravy se provádějí s použitím originálních náhradních dílů. Vozidla mají většinou servisní knížku a oba dva klíče. Je tam vyšší životní úroveň, a také proto je pravidelný servis samozřejmostí.

Žádné opravené totální havárie

Servis je velmi drahý, proto se vyplatí auto raději prodat a koupit nové, než opravovat havarované. V Německu se téměř nesetkáte s opraveným těžce havarovaným vozidlem.

Kvalitní silnice - menší opotřebení

V Německu jsou mnohem kvalitnější silnice, vozidla jsou méně opotřebovávána. Stav vozů, které mají po německých dálnicích najeto 200 tisíc km, odpovídá stavu vozu s polovičním nájezdem v ČR.

Široká nabídka vozidel

V neposlední řadě hovoří pro dovoz auta z Německa také široká nabídka modelů, které v ČR v některých případech ani neseženete. Také úroveň výbavy odpovídá vyšší životní úrovni.

Pozor na překupníky

I v Německu jsou různí překupníci, kteří se Vám budou snažit prodat cokoliv. Proto všechny výše uvedené výhody nemusí vždy platit. Je nanejvýš vhodné nakupovat u autorizovaných prodejců a vyhnout se tak případným problémům, které se mohou projevit později při užívání vozidla.

Pro auto jedině s odborníkem

Pro dovoz auta z Německa je vhodné využít služeb odborníka, který je schopen prověřit Vámi vybraného prodejce nebo zkontrolovat technický stav vozidla.