Dovoz aut z Německa

Při dovozu auta z Německa můžete využít služeb dovozce nebo si auto dovézt sám. V podstatě není dovoz auta nic složitého. Měl by to zvládnout každý, kdo je vybaven částečnou znalostí němčiny nebo angličtiny a má všechny potřebné informace. Musíte však vědět, co potřebujete při pořízení vozidla, jak vozidlo odhlásit, kde vyřídit převozní značky a na co si dát pozor.

Jak postupovat při dovozu auta popisujeme v článku jak dovézt auto z Německa. Zde Vám popíšeme, na co si dát pozor a čeho se vyvarovat při vyhledání vozu a jeho následné koupi.

Již při výběru vozidla můžete zjistit, zda nejde o klamavý inzerát nebo o podvodného prodejce. Inzerát s podezřele nízkou cenou a bez kontaktního telefonního čísla nebude věrohodný. Všichni prodejci v Německu mají zájem prodat a hlavní kontaktní formou je telefon. Němci nereagují na e-maily. Někdy může být telefon uveden, ale nebude skutečný. Stačí prozvonit, zda je číslo funkční. Pokud narazíte na některý z uvedených problémů, raději inzerát vyřaďte.

Při koupi vozidla je třeba vyřídit formality

Nedoporučujeme také kontaktovat soukromého prodejce. Telefon Vám zvedne a domluví se s Vámi. Když dorazíte do Německa najednou přestane komunikovat. Nemusí se to stát vždy, ale stává se to. Prodejce si to přes noc rozmyslí nebo má strach z návštěvy z východu. Proto je spolehlivější vybrat si vozidlo v autobazaru nebo ještě lépe u autorizovaného prodejce.

U autorizovaného prodejce jsou ceny většinou vyšší. V Německu mají vozy svou cenu, která je závislá na počtu najetých km. Čím méně najeto, tím vyšší cena. I proto se v Německu stáčí tachometry i když je to trestné. Můžete se s tím občas setkat při prodeji na import. To jsou vozy, které prodejce prodá jen zákazníkovi z východu. Navíc tyto vozy by zřejmě neprošly v Německu technickou kontrolou a proto jsou také určeny pro vývoz. Je možné narazit také na falešné nebo dopsané servisní knížky. Všechny tyto nesrovnalosti můžete odhalit již před cestou do Německa.

Vybrané vozidlo je třeba před cestou důkladně prověřit. Pokud Vám prodejce nepošle VIN kód nebo kopii servisní knížky, raději se mu vyhněte. Nevíte, co Vás může čekat na místě. Většina Němců Vám do telefonu řekne pravdu o stavu vozu, ale najdou se i takoví, kteří si navymýšlejí a skutečnost je pak jiná. Jsou to hlavně prodejci mluvící východními jazyky. Buďte obezřetní a ptejte se na všechno. V případě, že již v telefonu zjistíte, že něco není v pořádku, raději takový inzerát vyřaďte a obzvlášť v případě nízké ceny vozu.